ijournal.cz

Barbara Nesvadbová pokřtila audioknihu Laskonky

red Zdroj: Albatros Media a.s. 14.12.2017 Knihy, Společenské akce a události

AUDIOKNIHU LASKONKY s POVÍDKAMI BÁRY NESVADBOVÉ NAČETLA JANA STRYKOVÁ

Výtěžek z prodeje audio nosičů poputuje na konto Nadačního fondu BE CHARITY

 Processed with VSCO with a6 preset

Rok po slavnostním křtu se kniha povídek Barbary Nesvadbové s názvem Laskonky dočkala i svého zvukového zpracování. Pod vedením zkušené rozhlasové režisérky Jitky Škápíkové ji načetla herečka s podmanivým hlasem Jana Stryková. Veškeré peníze z prodeje této audioknihy budou věnovány Nadačnímu fondu BE CHARITY, který je použije na financování rehabilitace Elenky Szymanské, holčičky, jejíž vývoj se zcela zastavil v osmi měsících, kdy prodělala epileptický záchvat, a od té doby trpí těžkým pohybovým postižením.

Laskonky patří mezi nejúspěšnější české tituly poslední doby, doposud se prodalo více než 26 000 výtisků. Autorka se snaží najít odpovědi na spoustu otázek. Existuje zúčastněná nezraňující dospělácká nevěra? Je možné mít sex bez závazků? Jak se vyrovnávají role rodičů při střídavé péči? A co dělat při manželově nevěře?

„Krátké povídky o nešťastné zamilovanosti a šťastných flirtech jsou hřejivým doplňkem pro dlouhé zimní večery. Stejně tak vás bude hřát dobrý pocit, že jste koupí nové audio knihy přispěli na konto holčičky, která statečně bojuje se svým složitým osudem,“ říká Bára.

 Processed with VSCO with a6 preset

Jana Stryková je kromě divadla, filmu či televize úspěšná i v rozhlase a dabingu. Její jedinečný hlas doprovodil již řadu audioknih, práce na Laskonkách však pro ni byla výjimečná. „Každý z nás si v Laskonkách najde část, kterou zná ze svého života či od svých blízkých. Bylo pro mě radostí tuto knihu načíst, a to hlavně proto, že její prodej pomůže dobré věci. Neváhala jsem ani vteřinu,“ dodává Jana.

Výtvarnou stránku audioknihy si vzal na starosti opět Pasta Oner, jehož netradiční grafické pojetí doprovází i knihu. Hudbu připravil Ondřej Soukup.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Albatros Media a.s.