Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Pátek, 18.Leden 2019
ijournal.cz

Andrea Verešová: Kočka, kterou změnil Jaguar!

red Zdroj: Kloboukfilm/autosalon Dajbych 2.11.2014 Společnost a osobnosti

Topmodelka Andrea Verešová se „proměnila“ ve svůdnou jaguařici. Důvodem bylo focení kampaně pro vozy Jaguar, jejichž tváří se půvabná modelka stala letos na jaře.

Andrea-Veresova-2

Pokochejte se fotografiemi, jejichž tvůrcem je světoznámý fotograf Josef Adlt, proslulý především tvorbou v oblasti fitness a kulturistiky. Před jeho objektivem však pózovala řada zahraničních celebrit.

veresova_bigboard_dajbych
veresova_bigboard_jaguar

Josef Adlt se narodil 21. 8. 1964 v Plzni. Je otcem dcery Zuzany (1991) a synů Josefa (2002) a Samuela (2010). Jeho matka Ivana Adltová (Králová) se věnovala vrcholově krasobruslení a hrála 1. ligu v házené. Otec Josef (1941- 2004) zápasil za Slavoj MP Plzeň a RH Praha a z MS v modelářství si přivezl stříbrnou medaili.

Josef Adlt hrál v žákovském věku fotbal za Škodovku a v šestnácti letech se začal věnovat kulturistice. Po jedenácti letech intenzivního tréninku zvítězil na mistrovství Čech v letech 1991, 1992 a 1993. Jako reprezentant ČR obsadil na MS v Shanghaji v roce 1994 11. místo v kategorii do 90 kg.

Fotografem se stal takřka přes noc, když se v roce 1993 jedny z jeho prvních fotografií ocitly na stránkách časopisů Sport revue a Svět kulturistiky. Šéfredaktor německého časopisu Sport revue Albert Busek, sám světový fotograf, objevil a nasměroval Adltův talent a otevřel mu cestu mezi světové fotografy v oblasti bodybuildingu. O rok později se jeho snímky objevily v kanadsko-americkém časopisu Roberta Kennedyho Musclemag, který mu dopomohl k navázání spolupráce s absolutní americkou a světovou elitou ve světě profesionální kulturistiky. Jeho fotografie se začaly objevovat i na titulních stranách. V roce 2010 to bylo už kolem 300 titulních stran v Čechách, na Slovensku, v USA, Kanadě, Německu, Španělsku, Švédsku, Litvě, Holandsku, Maďarsku a Japonsku. Ve Spojených státech nafotil reklamní kampaně pro firmy Nutrex, Gaspari nutrition, Better Bodies a Gasp.

backstage_foto_Andrea_Verešová_Dajbych_-

V Plzni vytvořil kalendáře pro A-Keramiku, hokejisty HC Plzeň a Městskou policii. Pro Kooperativu nafotil kalendář herce, režiséra a scénáristy Antonína Procházky, billboardové kampaně pro OC Olympia Plzeň, fotografie ke 150. výročí Divadla J. K. Tyla a kolekci fotografií pro Škodu Transportation. Josef Adlt nikdy nevystavoval. Pouze v roce 1998, když ho Muzeum of Modern Art v New Yorku požádalo o zapůjčení jedné fotografie. Po dobu jednoho roku byla společně s dalšími fotografiemi součástí kolekce nazvané Modern Amazonas.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Kloboukfilm/autosalon Dajbych