Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Středa, 26.Únor 2020
ijournal.cz

adidas vytvořil letošní speciální kolekci triček pro závody RunCzech

red Zdroj: www.plesouni.com, foto: Štěpán Svoboda 25.3.2019 Koktejl, Veřejné projekty

adidas, jeden z hlavních partnerů RunCzech, opět připravil exkluzivní kolekci triček k osmi závodům letošní běžecké série. Autorkou grafických návrhů triček je talentovaná ilustrátorka, animátorka a digitální umělkyně Eliška Podzimková, jejíž projekt PLEŠOUNI chce adidas touto spoluprací podpořit.

trika

Elišce Podzimkové bylo v 16ti letech diagnostikováno poslední stádium Hodginova lymfomu. „Pamatuju si okamžik, kdy mi paní psycholožka kreslila všechno na papír a vysvětlovala mi, co uvnitř těla probíhá. Bylo pro mě důležité alespoň trochu pochopit, co se děje. Vědět proč mi třeba vypadají vlasy a proč nemůžu mezi lidi,“ vzpomíná Eliška. Nemoc překonala a po čase přišla s nápadem na unikátní projekt PLEŠOUNI – animovaný seriál na pomoc onkologicky nemocným dětem. Cílem Eliščina projektu je převést tyto zásadní informace do animované a pro děti pochopitelné formy. Podat jim je odlehčeným a srozumitelným způsobem. I odborná veřejnost se shoduje, že naprosto chybí pomůcka, která by děti a mladé pacienty provedla procesem léčby tak, aby porozuměli, co a proč se s nimi děje.

adidas

„Hravý koncept Eliščiných ilustrací se nám moc líbí, stejně jako idea jejího projektu PLEŠOUNI. Z tohto důvodu jsme se letos rozhodli spolupracovat právě s Eliškou a podpořit její projekt. Zároveň chceme ukázat pozitivní sílu sportu a jak sport dokáže měnit životy. Proto půjde z každého trička této limitované kolekce 50 Kč na podporu jedinečného  projektu PLEŠOUNI,“ uvedla Terezia Nagyová, brand manažerka adidas ČR.

trikaK dispozici bude pět vizuálů triček, přičemž každý pražský závod bude mít vlastní motiv a všechny regionální závody pak budou mít jeden společný. Trička z letošní speciální kolekce adidas budou představovány postupně před každým závodem. Koncept Eliščiných grafických návrhů vychází z jejího vnímání uběhnutí maratonu jako nepředstavitelné výzvy, kterou by však ráda jednou pokořila. Eliška si občas jde zaběhat, ale k maratonu nebo půlmatratonu to má dle jejích slov daleko. “A tak moje představa, jak tento závod uběhnout, se neobejde bez záchytných bodů, které běžcům dodají energii a za které jsou vděční. Jsou podpůrnou mezistanicí na cestě k cíli. Každý z motivů představuje jednu záchytnou stanici. První zastávkou je osvěžovací stanice, jež bude motivem trička k Pražskému půlmaratonu. Jednoduše vás spláchne sprška, která kouká z okna, pod nímž právě probíháte. Další bude samozřejmě pitný režim, občerstvení ovocem nebo posvícení na cestu nočním během Prahou,” upřesňuje svůj koncept návrhu kolekce Eliška.

Běžci i fanoušci si budou moci postupně pořídit vzpomínková trička k těmto závodům:

            06.04.2019    Sportisimo 1/2maraton Praha 

            04.05.2019    Volkswagen maratonský víkend Praha

            18.05.2019    Mattoni 1/2maraton Karlovy Vary

            01.06.2019    Mattoni 1/2maraton České Budějovice

            15.06.2019    Mattoni 1/2maraton Olomouc

            07.09.2019    Birell Prague Grand Prix 10km a adidas Běh pro ženy 5km

            21.09.2019    Mattoni 1/2maraton Ústí nad Labem

            05.10.2019    Liberec Nature Run

 

Cena trička se bude dle typu pohybovat mezi 519 Kč a 649 Kč. K dostání budou během série RunCzech ve stáncích adidas a Sportisimo v místě závodů, v prodejně Sportisimo v Palladiu a Metropole Zličín a online na www.sportisimo.cz

 

Sledujte Elišku Podzimkovou a podporte projekt PLEŠOUNI:

@eliskap

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.plesouni.com, foto: Štěpán Svoboda