Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Středa, 23.Leden 2019
ijournal.cz

8 signálů, že vašemu tělu chybí vitamin D

red Zdroj: Klub zdraví 23.3.2017 Krása a zdraví

Věděli jste, že pouze 10 % vitaminu D se do těla dostává potravou? Zbývajících 90 % déčka totiž naše tělo získává ze slunečních paprsků. Až čtyřem z pěti z nás ale tento „sluneční vitamin“ chybí,* což naše tělo ani v nejmenším nevítá. Jeho nedostatek může souviset s řadou nepříjemností i závažných problémů.

 Načerpejte_slunce

Vitamin D je hvězdou mezi vitaminy. Podporuje správnou funkci imunitního systému. Je důležitý pro vstřebávání vápníku a fosforu a pomáhá zachovat silné a zdravé kosti a zuby. Přispívá k udržení normální činnosti svalů atd. Důvodů, proč bychom jeho nedostatek neměli podceňovat, je mnoho, jak ale poznat, že nám chybí? Poslouchejte své tělo a dejte si pozor na 8 signálů, které hlásí nespokojenost organismu a nedostatek vitaminu D.

 Déčko_pro_rodinu

8 signálů = 8 tváří nedostatku vitaminu D v těle

  1. Svalová slabost. Když tělu chybí vitamin D, můžete pozorovat, že jsou vaše svaly oslabené a vy unavenější. Každodenní činnosti, ať už je to chůze do schodů, nebo třeba návštěva fitka, vám tak mohou připadat jako zdolávání Mount Everestu.
  1. Snížená vytrvalost. Zbystřete, pokud se vaše kondice z nejasných důvodů zhoršuje a vytrvalostně nestačíte na věci, které vám předtím problémy ani v nejmenším nedělaly. Vitamin D působí i na fyzickou vytrvalost.
  1. Přecitlivělost. Tělo volá po vitaminu D různými způsoby. Jedním z projevů může být i zvýšené vnímání hmatových vjemů. Kůže je citlivá a i běžný dotek může být rázem nepříjemným.
  1. Nespavost. Trápí vás nespavost, s níž jste nikdy dřív problém neměli? Možná vše svádíte na stres a přemíru povinností, které vám nedají spát. Může za ní ale stát i nízká hladina vitaminu D v těle.
  1. Mrzutost. Kdo z nás někdy neměl špatnou náladu; stává-li se ale rutinou bez zjevného důvodu, je něco v nepořádku. Může být známkou nižší hladiny serotoninu v mozku, což má spojitost i s absencí vitaminu D.
  1. Smutek. S nízkou hladinou vitaminu D v těle je spojeno i riziko změn nálad a melancholie.
  1. Vysoký krevní tlak. Málokdo si uvědomuje, že vysoký krevní tlak může být i známkou nedostatku živin a důležitých vitaminů v našem těle. Mezi ně patří i vitamin D.
  1. Únavové zlomeniny. Vitamin D je velmi důležitý pro vstřebávání vápníku a fosforu, a tak i pro udržení dobré kondice kostí. Máme-li jej málo, znamená to oslabení pro kosti a v podstatě i dvakrát vyšší riziko únavových zlomenin. 

 

Megadéčko_1Je vám některý z těchto znaků povědomý? Poraďte se o takových starostech i se svým praktickým lékařem a především pravidelně doplňujte vitamin D (možností je doplněk stravy Megadéčko).

 

Tip pro zdraví

Podpořte své zdraví a dodejte tělu důležitý vitamin D. Sluníčko, které jeho tvorbu přirozeně podněcuje, je stále ještě slabé, proto je třeba ho doplnit i jiným způsobem. Jedna tobolka doplňku stravy Megadéčko představuje potřebnou denní dávku vitaminu D3, což je forma déčka preferovaná naším organismem. Vitamin D je vitamin rozpustný v tucích, i proto jsou tobolky olejové, podporují tak jeho dobré vstřebávání do organismu. Vitamin D přispívá k dobrému stavu kostí, zubů, svalů, podílí se na procesu dělení buněk a podporuje normální funkci imunitního systému. Doporučená cena (60 tobolek): 179 Kč.

 

* GINDE AA, LIU MC a CAMARGO CA JR. Demographic Differences and Trends of Vitamin D Insufficiency. Arch Intern Med. 2009

Více na: https://www.klubzdravi.cz/produkty/megadecko_2898.aspx

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Klub zdraví