ijournal.cz

7krát3 vnukl nový život 37 let starému textu Michala Horáčka. Gabriel se nese ve stylu r&b. Vánoční soutěž o vstupenky na koncert

red Zdroj: info@davidpeltan.cz 22.12.2023 Soutěže

Píseň Gabriel nazpívala téměř před čtyřmi dekádami Dáma šansonu, zpěvačka Hana Hegerová. Ta byla jedním ze vzácných umělců, pro než Michal Horáček psal své texty. Rozvláčná skladba o andělu Gabrielovi z desky Potměšilý host (1987) dostala zcela nový kabátek od zpěváka, rappera a hudebníka Štěpána Hebíka alias 7krát3. Svěží r&b úpravu můžete slyšet na streamovacích službách od začátku prosince.

horacek_hebik_foto_benedikt_renc_2023

Na jaře roku 2023 se novocirkusový soubor Cirk La Putyka rozhodl zpracovat celé dílo textaře, esejisty a producenta Michala Horáčka do své inscenace Horáček Gen XYZ. Ke spolupráci mimo jiných osobností současné hudební scény přizval i hudebníka 7krát3. Ten si pro svou osobitou interpretaci vybral Horáčkův text skladby Gabriel.

„Hledal jsem v textech Michala takový, který časem možná trochu zapadl v zapomnění a který by ve své archaické podobě zněl new schoolově“. V Gabrielovi se mi líbí univerzální myšlenka toho, že se v těch nejjemnějších a nejobyčejnějších věcech, jimž zdaleka nevěnujeme pozornost, skrývá určitá forma božství. Myslím, že je to téma přínosné do dnešní doby, kdy veškerou naší pozornost soustředíme spíše na bizár nebo věci, které musí být v zásadě jen výjimečné. Obyčejnost ale  začne být podle mě nový trend,“ vysvětluje výběr Štěpán Hebík, držitel ocenění Interpret roku Cen Anděl (2020), a doplňuje: „Krásné a zároveň záludné na Michalovo textech bylo, že jsou květnaté. Chtěl jsem najít naopak takový, kde každá fráze bude kratší a bude mít svůj vlastní význam. Přičemž celek bude stále o té jedné věci. A to přesně splňoval Gabriel. RnB košilku jsem skladbě udělal, protože tohle spojení ještě nikdo neudělal a možná už nikdo nikdy neudělá“. 

Skladbu můžete poslouchat od prosince na všech streamovacích službách (Spotify, Deezer, Aple Music, Amazon music atd.) ZDE, videoklip však ke skladbě diváci neuvidí. „Myslím, že každý si pustí svůj vlastní klip ve své hlavě, až si track přehraje a zaposlouchá se do textu,“ podotkl 7krát3.

„Mimořádně mě počin těší. Ale ne proto, že hudebník je mladý; ale kvůli tomu, že je zajímavý a talentovaný. Úprava a doplnění mého textu jsou velice osobité. Tomu, jak album Potměšilý host tehdy působilo, jsem věnoval jeden z dílů pořadu Hudební svět Michala Horáčka na rozhlasové Dvojce – trval skoro hodinu. Zajímavější však je, jak skladba bude působit v jeho podání a v současnosti!“ reagoval na novou podobu autor původního textu, Michal Horáček.

Vydání skladby Gabriel je zároveň pozvánkou na koncert 7krát3 v pražském Lucerna music baru, ten se uskuteční 25. ledna 2024. Vstupenky na něj seženete v síti Goout.cz ZDE. Můžete též o ně soutěžit. Tři výherci získají vstup pro dva. Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku:

Jaké ocenění získal Štěpán Hobík v roce 2020?

a) Interpret roku Cen Anděl
b) Skokan roku v soutěži Český slavík
c) Objev roku v anketě Žebřík


Svou odpověď, prosíme, pošlete do 31. prosince 2023 půlnoci na e-mailovou adresu: redakce@ijournal.cz. Do předmětu uveďte Soutěž – koncert. Vylosovaní výherci budou zařazeni na quest listu koncertu, přesné informace dostanou do emailu.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: info@davidpeltan.cz