ijournal.cz

5 tipů, jak zabavit zvědavé děti na Štědrý den

red Zdroj: fotografie: Shutterstock 17.12.2016 Rady, tipy, názory

Nedočkavost v očích a radostná tvář dítěte. Vánoce jsou pro rodiče v první řadě svátkem jejich ratolestí. Kouzla a tajemství kolem „Ježíška“ zná z dětství snad každý. Odhalení toho, že dárky pod stromeček nenosí ježíšek, ale rodiče, ukončí jednu krásnou etapu v životě dětí. Proto je na místě otázka: Jak je zabavit na Štědrý den a připravit jim další kouzelné Vánoce?

vánoce

Místo sáňkování procházka – Pomalu se už zapomíná na to, jaké jsou skutečné bílé Vánoce. Čas do Štědrého večera jsme si jako děti krátily sáňkováním a koulovanou s kamarády. Dnešní děti to už téměř neznají, ale co je vzít na procházku lesem nakrmit lesní zvířátka, kde se trochu unaví a užijí si čerstvý vzduch? Skvělý nápad je ozdobit pro zvířátka stromeček přímo v lese, kde jako ozdobičky poslouží ovoce, zelenina a suché pečivo.

Pohádek není nikdy dost – Pamatujete si na Štědrý den, když jste byli ještě malí? Dokázali jste prosedět před televizí celé hodiny a hltat jednu pohádku za druhou. Jsou věci, které se nikdy nezmění. Mezi oblíbené dětské stanice dnes nepochybně patří i Minimax. Také letos má v nabídce velké množství pohádek, kterými lze vyplnit chvíle napětí během Štědrého dne a nejen tehdy. Stanice si pro své malé příznivce připravila sérii vánočních pohádek, které bude vysílat celý prosinec. Děti jistě potěší kreslené seriály jako Život a dobrodružství Santy Clause, Barbie a kouzelné Vánoce či Veselé opičí Vánoce.

Vařte společně – Kouzlo Vánoc spočívá také v tom, že je celá rodina pohromadě a každý přiloží ruku k dílu. Proč by tedy děti měly být výjimkou? Ty menší se dokonce s radostí zapojí do přípravy štědrovečerních pochoutek. Obalování řízků, přípravu bramborového salátu nebo zdobení podnosů cukrovím zvládne každý a vy máte čas na to, abyste vše doladili a třeba potají nanosili dárky pod stromeček.

Vyrobte vánoční ozdoby – Děti milují pocit, že jsou důležité. Potěšte je pohledem na stromeček vyšperkovaný ozdobami, které vlastnoručně vyrobily. Dejte jim volnou ruku a zároveň se zbavte zbylého sušeného ovoce z pečení, starých nepotřebných látek, knoflíčků, ozdůbek a v neposlední řadě otázek, které by mohly přispět k odhalení toho, že Ježíšek vlastně neexistuje.

Stromeček zaměstná i nejmenší – Kromě rozbalování dárků se každé malé dítě těší na to, až se bude zdobit stromeček. Vyšlete partnera s dětmi vybrat vánoční stromeček a v klidu se věnujte zabalování posledních dárků a přípravě štědrovečerní pohody. Poté je zapojte i do jeho zdobení a udělejte z něj rodinný program, ze kterého se může stát pěkná každoroční tradice. 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: fotografie: Shutterstock