ijournal.cz

27. ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest bude. Pražský filmový festival začne s pečlivým důrazem na dodržování hygienických podmínek

red Zdroj: Febiofest 18.9.2020 Aktuality a pozvánky, Festivaly

Už dnes začne v Cinema City Slovanský dům 27. ročník MFF Praha – Febiofest. Oblíbená filmová akce, která se na podzimní termín 18. – 25. 9. musela přesunout z tradičního března, slibuje divákům řadu pozoruhodných filmů prověřených velkými festivaly Berlinale, Cannes či Benátky a také pečlivý důraz na dodržování hygienických podmínek. Ke každé zakoupené vstupence divák dostane zdarma dvě roušky, jejichž nošení je ve nitřních prostorách povinné, ve všech kinosálech budou platit bezpečnostní rozestupy a po každé projekci budou prostory dezinfikovány. Nedávný filmový festival v Benátkách dokázal, že i v současné situaci lze uspořádat bezpečnou, klidnou a podnětnou kulturní akci a MFF Praha – Febiofest chce podobnou zkušenost přenést i do Česka.

FebioFest

Slavnostní zahájení 27. ročníku odstartuje v pátek 18. 9. v 18.00 na červeném koberci před Slovanským domem, veřejně přístupnou show bude provázet moderátor a herec Vlasta Korec. Před uzavřeným promítáním nového dokumentu Karel, v němž Olga Malířová Špátová přináší ojedinělý pohled do soukromí a do duše zpěváka Karla Gotta, poté dojde k předání cen Kristián za přínos kinematografii. Ty letos patří dvě velkým hereckým osobnostem československého filmu, Ivě Janžurové a Milanu Lasicovi.

Už v 17.30 v pátek v Cinema City Slovanský dům začne projekcí izraelské bláznivé veselohry Mossad nová Soutěž komedií, o jejímž vítězi rozhodne 33 filmových fanoušků z řad veřejnosti pod vedením herečky Dany Morávkové. Slovensko-česko-irsko-rumunské drama Služebníci pak v sobotu za přítomnosti režiséra Ivana Ostrochovského otevře Hlavní soutěž, v jejíž porotě zasednou režiséři Slávek Horák, Beata Parkanová a herečka Anna Polívková, jež pohotově nahradila pracovně vytíženého Jiřího Mádla.

Febiofest

V sobotu se do Prahy chystá dánská hvězda Ulrich Thomsen. Herec známý z mnoha skandinávských i světových filmů a seriálů jako Rodinná oslava, Lepší svět, Bratři či Nový papež se chce publiku MFFP – Febiofest představit jako režisér, pomocí výstřední společenské satiry Gutterbee o párcích, přátelství a intoleranci.

Vstupenky na jednotlivá představení jsou již dostupná online i na pokladnách kin Cinema City Slovanský dům, Kino Ponrepo, Edison Filmhub a Kino Pilotů. Na pokladně Cinema City Slovanský dům si diváci si mohou zakoupit také tři druhy akreditací, na 3, 5 či 8 dní.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Febiofest