Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Pondělí, 18.Únor 2019
ijournal.cz

2. ročník Ostrava Fashion Weekendu se odehrál s přehlídkami na velmi vysoké úrovni

red Zdroj: Ostrava Fashion Weekend 17.11.2017 Akce

krainova_s_reditelkou_OFW_Denisou_SusterHvězdou největší módní událostí Moravy Ostrava Fashion Weekendu měla být topmodelka Simona Krainová. Bohužel na pracovní akci, která té ostravské předcházela, zkolabovala. Z Brna byla převezena do Prahy, kde podstoupila řadu vyšetření včetně CT hlavy. Už v nemocnici se její stav zlepšil a přestala se jí tolik točit hlava. Podle posledních informací šlo o vyčerpání organismu kvůli velkému pracovnímu vytížení. „Žiju, musím odpočívat. Jinak se ke svému zdravotnímu stavu nechci vyjadřovat,“ řekla Krainová, kterou velmi mrzelo, že nemohla navštívit druhý ročník Ostrava Fashion Weekendu, jehož byla patronkou.

„Českou módní tvorbu miluju a je třeba ji podporovat. Máme velkou spoustu mladých nadějných návrhářů, kteří třeba nemají prostředky na to, aby mohli uspořádat vlastní módní show. Je skvělé, že tady dostali šanci prezentovat své umění. Mrzí mě, že jsem letos chyběla. Věřím, že příští rok si Ostrava Fashion Weekend užiji,“
dodala Krainová, která je ostravskou rodačkou.

V Ostravské multifunkční hale Gong se s nejnovějšími kolekcemi představili široké veřejnosti známí módní návrháři a mladé designerské talenty z České republiky i zahraničí. Diváci zhlédli na 17 módních show, nadšení byli z poradenství stylu a assistent shoppingu s předním českým stylistou Filipem Vaňkem, indviduální rady v oblékání poskytovala módní kritička Františka Čížková, nechyběl ani pop-up store předních českých návrhářů, kdy bylo možné exkluzivně nakoupit část prezentovaných kolekcí z přehlídek.

IMG_1686 IMG_1749 IMG_1876kasanova katerina_kasanovayvonna_malerova
Vyvrcholením byl sobotní GALA BLOCK, kde své nové kolekce představily Kateřina Geislerová, Petra Balvínová, Ether a polská star Monika Debowska.

„Naším cílem bylo přiblížit profesionální módu všem vrstvám obyvatel a inspirovat je k většímu zájmu o kulturu oblékání. Věříme, že Ostrava má velký potenciál stát se v budoucnu významným módním centrem,“ uvedla ředitelka Ostrava Fashion Weekendu Denisa Šuster.

_DSC3957Mezi modelkami se objevily Aneta Vignerová, Nikol Švantnerová, Eliška Bučková, Jitka Nováčková a nová Miss Face 2017 Kateřina Kasanová.

Jitka prozradila, že předváděla v Čechách po dvou letech. „Pracuji hlavně v Německu, v Čechách nebyly přehlídky, které by mě tolik zaujaly. Předvádět na Ostrava Fashion Weekendu je prestižní záležitost a jsem poctěna, že si mě vybrali. Byla to módní událost na světové úrovni,“ prozradila Nováčková.

Nikol Švantnerová se poprvé ukázala také rodině svého partnera Patrika Dresslera, která v Ostravě žije.  „Je to poprvé, co předvádím v Ostravě, v rodném městě mého přítele. Tak jsem byla z toho trošku nervózní. Přeci jenom tady měl spoustu přátel, rodinu,“ prozradila Nikol, která byla hvězdou módní show Kateřiny Geislerové.

_DSC3910 _DSC3903

Ostravský fashion weekend si nenechala ujít řada známých tváří. Dorazila zpěvačka Victoria, blogerka A.N.D.U.L.A, moderátorka Fashion TV Lenka Vacvalová, Taťána Makarenko, která dorazila podpořit vítězku své soutěže Kateřinu Kasanovou nebo Yvonna Maléřová, ostravská rodačka a sestra Simony Krainové.

_DSC3856vagner,_a.n.d.u.l.a
 

 

 


 IMG_1155IMG_0859IMG_2141

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Ostrava Fashion Weekend