ijournal.cz

Zounar s Randovou se už nemůžou dočkat, dostanou nové divadlo

red Zdroj: foto: Divadlo Metro/Jaroslav Hauer 17.2.2022 Divadlo

Herci Martina Randová a Martin Zounar to mají jako malé děti před Vánoci. Už se nemůžou dočkat, až „zazvoní“ a oni vejdou. Přesněji řečeno, až potřetí zazvoní v sále a přijdou na jeviště. Do téměř úplně nového divadla, které se i pro ně právě rekonstruuje.

Martin Zounar, martina Randova, Divadlo, Metro,

Už příští týden totiž přivítá diváky legendární pražská scéna, Divadlo Metro, která letos slaví 20. výročí. Divadlo na pražské Národní třídě číslo 25 prochází kompletní rekonstrukcí a s novým provozovatelem, repertoárem a herci se zde diváci mohou těšit na řadu velmi zajímavých titulů.

Sal pripravy

„Začínáme 26. února naší takovou vlajkovou lodí, komedií Dva nahatý chlapi, kde hrajeme ještě společně s Dankou Šinkorovou a Martinem Krausem. Nemůžeme se dočkat, protože jsme viděli ten stav, jak to divadlo vypadalo do loňského podzimu, a pak jsme sem přišli teď. Vážně mi spadla brada,“ svěřil se Martin Zounar, pro kterého se Divadlo Metro stává novou, stálou scénou, a který hraje ještě v komediích Osm eur na hodinu a Úvěr. Ten se tu v premiéře odehraje v březnu a spolu s ním bude na jevišti další herecká hvězda Filip Blažek.

Zounar Randova Kraus Sinkorova Dva nahaty chlapi

„Já jsem tedy čekala, že to bude nové, krásné, ale že to bude taková pecka, to jsem vážně nečekala. Nemůžu se dočkat, až poprvé půjdeme ze šaten na jeviště a v sále budou diváci. To je něco jako maturita,“ svěřila se Zounarova kolegyně a kamarádka Martina Randová. „Už jsem si i vybrala místo v šatně, prošla jsem si to, a až to bude za dva týdny kompletně dokončené, já nevím, já se sem snad i nastěhuju,“ podotkla se úsměvem a nadšením Martina Randová.

Martina Randova, Divadlo, Metro,

Po „Naháčích“ se hned 27. února uskuteční v novém divadle premiéra komedie Už tě mám dost, která je také obsazena velkými jmény. Diváci uvidí Sašu a Lídu Rašilovovi, Miloslava Mejzlíka, Milana Peroutku, Denisu Nesvačilovou, Martina Písaříka nebo Martina Krause.

Uz te mam dost

Kromě jiných titulů se v Divadle Metro 8. března uskuteční další premiéra komedie Úvěr a 23. března premiéra další komedie Miluji tě, tak se mějLjubou Krbovou a Adrianem Jastrabanem.

Krbova Jastraban Miluji te

Následně 4. dubna uvidí diváci premiérově bláznivou komedii s kriminální zápletkou Špinavý obchod, v níž účinkují Miroslav Etzler, Jiří Štrébl, Kateřina Pechová, Markéta Procházková a Denny Ratajský.

Spinavy obchod„Připravujeme i další tituly a už teď víme, že letos uvedeme nejméně další dvě premiéry. Těšíme se na diváky, kteří se u nás, věříme, budou skvěle bavit. Zároveň i nadále budeme s našimi představeními jezdit po českých i moravských městech jako doteď,“ řekl výkonný ředitel divadla a producent Jiří Turek.

„V divadle s 209 diváckými místy, jenž se stane novou stálou scénou pro řadu herců, připravujeme i další program a projekty, včetně občasných recitálů, koncertů nebo talk show… Bude zde i krásná kavárna s barem, zázemí pro herce i diváky, pro které připravujeme i bonusový program,“ dodal mluvčí divadla René Kekely.  

Divadlo Metro slaví letos 20. výročí od svého vzniknu. Prošla jím řada velkých hereckých jmen, jako například Boris Rösner, Alois Švehlík, Jan Přeučil, Oldřich Vízner, Ljuba Skořepová nebo Stella Zázvorková. Role v komedii Tanec mezi vejci pro ni byla zároveň poslední v jejím životě.


Přehled představení a premiér včetně vstupenek, najdou diváci na webu www.divadlometro.cz

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: foto: Divadlo Metro/Jaroslav Hauer