ijournal.cz

Výstava lehce erotických fotek fotografa Petera Erzvo Zvonára

red Zdroj: Aentura Martin Production 10.4.2016 Společenské akce a události, Výstavy

V Praze se uskutečnilo v Millionaire Gallery Na Příkopech zahájení výstavy lehce erotických fotek kontroverzního slovenského fotografa Petera Erzvo Zvonára s názvem „Otvorené srdce, otvorená mysel“.

Martin_FranceMartin_France,_Jakub_Ludvík,_Bára_Basiková,_Peter_Zvonár,_Jan_Rejfek

Zároveň se zde křtila nová kniha Svatý pokoj autorů Jana Rejfka a právě již zmíněného fotografa Zvonára. U některých fotografií, které byly na ukázány na výstavě byla jeho múzou zpěvačka Bára Basiková, která se stala spolu s fotografem Jakubem Ludvíkem kmotry celé akce, kterou moderoval zpěvák a producent Martin France.
Bára_Basiková

Na Slovensku tento fotograf právě kvůli odvážným snímkům zatím ustláno nemá, ale Praha ho přivítala s otevřenou náručí. Zpěvačka Basiková, se nad fotografiemi úplně rozplývala: „Líbí se mi jeho tvorba, je jedinečná příběhem každé fotografie. Za každým snímkem leží neuvěřitelná dávka energie, lásky, přemýšlení, emocí všech druhů, ale hlavně člověk a jeho příběh, proto jsem přijala a ráda kmotrovství nad touto výstavou“. Sama zpěvačka jako modelka nafotila před lety sérii lesbických fotografií. Fotograf zároveň pobavil všechny přítomné hosty rčením: „Ví, že budu žít věčně, protože fotografie, do kterých jsem se vložil, nikdy nezemřou“.

Bára_Basiková,_Peter_Zvonár

Peter se netají tím, že je gay a to také všem hned na zahájení výstavy oznámil. Fotí i ženy, ale zaměřil se ve své tvorbě především na muže. Pro oba kmotry měl Peter Zvonár připraven dárek v podobě originálních broží od šperkařského slovenského mistra Petera Janíka, který získal světového Oscara v rámci šperkařství.

Zahájení výstavy těchto odvážných fotografií si nenechaly ujít i další osobnosti,  mezi kterými nechyběly například zpěvačka Heidi Janků se svým manželem, hudebníkem Ivo Pavlíkem, moderátorka Anife Ismet Vyskočilová, herečky Michaela Dolinová a Barbora Mottlová nebo další moderátorka Markéta Mayerová.

Markéta_Mayerová,_Peter_Zvonár,_Michaela_Dolinová

A jak se zdá, ledy se na Slovensku pohnuly, neboť díky tomu, že se výstava uskutečnila v Praze, přišla konečně nabídka  a tak fotografie by měly být vystaveny i v Bratislavě a Košicích.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Aentura Martin Production