ijournal.cz

Víno z vinic Angeliny Jolie a Brada Pitta můžete ochutnat v Kempinski Hotelu River Park v Bratislavě

red Zdroj: Kempinski Hotel River Park 16.4.2015 Cestování, Gastronomie

Růžové víno Châteaux Miraval Pink Floyd z vinic, které patří slavnému páru Angelina Jolie a Brad Pitt si můžete zakoupit anebo ochutnat v Arte Wine & Tapas v Kempinski Hotelu River Park. „Víno se vyznačuje lososovou barvou a příjemnou ovocnou vůní. Je svěží, šťavnaté a atraktivní s krémovým koncem,“ přiblížil vlastnosti vína someliér z Kempinski Hotelu River Park Rastislav Šuták. Víno je speciální také tím, že bylo vyrobených jen šest tisíc láhví  a ty se prodaly v rekordním čase – v průběhu pěti hodin. Cena za jednu láhev je 60 EUR.

Kempinski-Hotel-River-Park-BratislavaArteKromě tohoto vína se v jedinečné skleněné vinotéce Arte Wine & Tapas nachází i dalších 330 druhů vín. Více než 150 bílých, 150 červených a 30 šumivých a přírodně sladkých vín. Ceny vín se pohybují od 35 EUR do 7 500 EUR za láhev. Nejdražší víno ve vinotéce je Château Petrus 2002 a 2005.

Snažíme se, aby v naší vinotéce byla vína, která budou pro naše hosty neopakovatelným vinným zážitkem,“ zhodnotil výběr vín someliér Rastislav Šuták. Jak dodal, vína si mohou hosté vybrat i prostřednictvím vinné karty v iPadu, kde se kromě informací o víně mohou dozvědět také o regionu, vinicích či vinařství, odkud dané víno pochází. „Hostům se snažíme nabídnout i speciální slovenská vína. Zahraniční hosté, kteří jsou ubytovaní v našem hotelu, rádi ochutnávají právě naše kvalitní vína,“ doplnil someliér Rastislav Šuták.

V Arte Wine & Tapas a River Bank Restaurant mohou hosté ochutnat vína z Enomatiku. Jde o užitečné zařízení, ve kterém jsou vína uchovávaná pod dusíkem. Díky tomuto zařízení mají hosté možnost ochutnat i dražší vína. V nabídce jsou 4 bílá a 4 červená vína.

První elektronická vinná karta na Slovensku

První elektronická vinná karta v iPad v Kempinski Hotelu River ParkHosté si mohou vybrat z nabídky vín prostřednictvím první elektronické vinné karty v iPadu. Kromě informaci o druhu vína se z něj mohou dozvědět například i zajímavosti o regionu, odkud dané víno pochází a kde se odrůda pěstuje. Hotel navštíví stovky zahraničních turistů a tak vinná karta představuje i příležitost pro slovenské vinařství, jak se zviditelnit. 

„Jsem rád, že jako jediní na Slovensku máme vinnou kartu v iPadu v takovémto rozsahu,“ řekl hlavní someliér Kempinski Hotelu River Park Rastislav Šuták. „Vinná karta, na které jsme pracovali téměř půl roku, může do určité míry nahradit výklad someliéra. Hosté se z ní dozvědí informace o vínu v atraktivní vizuální podobě. Podívat se mohou na mapu odrůd i videa z různých vinařství. Díky fotografiím lahve vína a etikety si určitě lehce zapamatují to, které jim nejvíce chutná,“ přiblížil Rastislav Šuták, který také reprezentoval Slovensko na prestižní soutěži Nejlepší someliér Evropy v italském Sanremu.

Hotely Grand Hotel Kempinski High TatrasKempinski Hotel River Park patří do portfolia společnosti Best Hotel Properties a.s. Kromě těchto hotelů má společnost v portfoliu i hotel Crowne Plaza v Bratislavě, moskevské hotely Kadashevskaya a Baltschug Kempinski a také restauraci Buddha – Bar v Praze. Od prosince minulého roku patří do portfolia skupiny i pražský Hotel InterContinental. Akcie společnosti Best Hotel Properties a.s. jsou kótované na Burze cenných papírů v Bratislavě.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Kempinski Hotel River Park