ijournal.cz

Soutěž o tři dárkové sady s medem MEDOKOMERC

red Zdroj: Medocomerc 28.3.2022 Soutěže

Vyzbrojte své tělo medovým štítem!

V těchto dnech, kdy jsme neustále ohrožováni mnoha viry a bakteriemi, sahá mnoho lidí po zdravých potravinách, jako jsou ovoce a zelenina, ze kterých tělo čerpá prospěšné vitamíny a minerály. Potravinou, na kterou se v souvislosti s posilováním imunity často zapomíná, je včelí med. Příznivé účinky medu jsou však známé již po staletí.

Už naše babičky říkávaly, že med je nejlepším bojovníkem proti bolestem v krku, kašli či zánětu dýchacích cest. Vytvářely si z něj různé domácí medicíny a sirupy (např. medvědí mléko – z medu, mléka a rumu). Nic vám nebrání si je ale namíchat i dnes! Přirozeně a lehce tak posílíte svou imunitu.

Vitamíny a minerály

Účinky medu na naše zdraví jsou opravdu všestranné. Obsahuje totiž mnoho zdraví prospěšných látek i vitamínů. Med obsahuje živiny, jako jsou bílkoviny, vláknina, cukry, různé vitamíny, minerály, enzymy a aminokyseliny. Je zde zastoupeno poměrně velké množství železa, vápníku, sodíku, draslíku, fosforu, zinku a vápníku. Med je dobrým zdrojem vitamínu C a vitamínů skupiny A, B, D, E, H, K.

Pomocník při rýmě a nachlazení

Draslík, který je v medu obsažen, pomáhá při chřipce a snižuje horečku, jelikož vyvolává pocení a usnadňuje vykašlávání hlenů. „Med je skvělým pomocníkem jak při prevenci, tak při samotné léčbě širokého spektra nemocí. Obsahuje optimální poměr bílkovin a minerálních látek, vitamínů, železa, kalcia, fosforu a rostlinných silic, které jsou nezbytné pro správný chod imunitního a trávícího systému. Působí antisepticky, protizánětlivě, posiluje oběhovou soustavu a srdce, brání onemocnění dýchacích cest a horečnatým onemocněním,“ vysvětluje Milan Špaček, medový sommeliér a majitel firmy Medokomerc.

 
Hrajte o dárkovou sadu s medem MEDOKOMERC a buďte fit!

3x500g

Soutěžní otázka:

Medy společnosti Medokomerc procházejí laboratorní kontrolou v našich i zahraničních laboratořích. Kolika stupňová tato kontrola je?

 a) jednostupňová

 b) dvoustupňová

 c)  třístupňová

Nápovědu a další informace naleznete na stránkách Medokomerc – www.medokomerc.cz

Odpovězte na soutěžní otázku a správnou odpověď pošlete do 6. dubna 2022 půlnoci na e-mailovou adresu: redakce@ijournal.cz. Do předmětu uveďte Soutěž – med. Výherce budeme kontaktovat emailem s podrobnostmi o zaslání výhry.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Medocomerc