ijournal.cz

REFRESH your life!

red Zdroj: www.refreshyourlife.eu 21.10.2019 Rady, tipy, názory

Ve středu 16. října 2019 proběhlo v Praze setkání s cílem propagace ovoce a zeleniny z evropské produkce pod záštitou projektu „REFRESH your life”.
logoAkce se uskutečnila v prostorách pražského hotelu Imperial, kde zástupci producentů čerstvého ovoce a zeleniny z Řecka, Rumunska, Bulharska a Kypru představili pozitivními účinky konzumace ovoce a zeleniny, odbornou stránku popsal výživový specialista Petr Havlíček. Mezi posluchači byli také novináři, influenceři a zástupci tuzemských dodavatelů a obchodníků.

REFRESH_Petr Havlicek

Cílem projektu „REFRESH your life” je informovat, a hlavně propagovat konzumaci čerstvého ovoce a zeleniny na domácích trzích v České republice, Polsku a Německu. Zástupci nadnárodního programu pochází ze čtyř evropských zemí. Z Kypru s plody mandarinek, Bulharska s třešněmi, Rumunska s jablky a rajčaty a Řecka s kiwi, melouny, jahodami, broskvemi a meruňkami.

Do programu se zapojily organizace jako PANAGROTIKOS Svaz helénských komor z Kypru UHCC, Bulharské národní zahradnictví BNHU a PRODCOM z Rumunska.

Nutriční hodnota a chuť evropského ovoce a zeleniny je pro Evropskou unii důležitou prioritou. Podle evropských norem je ovoce a zelenina dostupná na trhu výživná, zdravá, opatřená podrobnými informacemi o pěstování a postupu zpracování.

Více informací na www.refreshyourlife.eu

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.refreshyourlife.eu