ijournal.cz

Pozvánka na vernisáž – Karel IV. Jaký byl?

red Zdroj: Hlavní město Praha a spol. Medialogue 23.4.2016 Aktuality a pozvánky, Výstavy
Výstava, která se pokusí odhalit pravou tvář Karla IV. – pozvánka na vernisáž venkovní výstavy věnované 700. výročí narození císaře římského a krále českého Karla IV.v pondělí 25. dubna 2016 od 18 hodin na Kampě v Praze.

Pozvánka_vernisáž_Karel_IV.

Pražská Kampa připomene zajímavou expozicí na přelomu dubna a května významné výročí 700 let od narození římského císaře a českého krále Karla IV. Kolemjdoucí se mohou v mysli zatoulat do vrcholného středověku a prostřednictvím textů z dobových zpráv i vyobrazení panovníka na velkoformátových panelech, nahlédnout do života jednoho z nejpozoruhodnějších vladařů doby. Pořadatelem výstavy je společnost Medialogue, spolupořadatelem je Hlavní město Praha a partnerem je Univerzita Karlova.

 

„Výstava bude volně přístupná veřejnosti na Kampě 24h denně. Očekáváme, že vzbudí velký zájem nejen u široké veřejnosti, ale díky názorné úpravě také u škol a stane se tak příjemným zpestřením výuky historie. Večer jsou panely nasvícené tak, aby ještě více umocnily atmosféru a návštěvníci se mohli ponořit do doby svého císaře,“ upřesňuje Olga Menzelová, producentka projektu.

 

Expozici s názvem „Karel IV. Jaký byl?“ vytváří devatenáct panelů s portréty panovníka a dalšími dokumenty. Obsahuje také úryvky zpráv o něm i z jeho vlastních textů. Ukáže tak, jak se viděl on sám i jak ho viděli jeho současníci. „Expozice se soustředí na osobnost Karla IV. a to nejen na fyzickou podobu, ale i na vystižení jeho vnitřního světa. K vidění bude mimořádný výběr jeho portrétů v nadživotní velikosti. Z mnoha unikátních podkladů vybereme a ukážeme ty nejvýznamnější, možná diváci zjistí i leccos překvapivého, upřesňuje Ondřej Šefců, autor výstavy a ředitel Národního památkového ústavu v Praze.

 

„Expozice na Kampě je součástí velkých oslav sedmistého výročí narození Karla IV. a pro hlavní město Prahu, které se vedle vlastních projektů spolupodílí na řadě dalších, je tedy přirozené organizátory podpořit. Myslím, že zvolená lokalita je pro návštěvníky velmi lákavá a může oslovit širokou škálu návštěvníků. Velkoformátové panely jsou navíc moderním a nenuceným výstavním nástroje,“ dodává Jan Wolf, radní pro kulturu.

 

Slavnostní otevření výstavy se bude konat 25. dubna na výročí položení základního kamene Nového města pražského. Expozici mohou zájemci shlédnout do 25. května 2016.
Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Hlavní město Praha a spol. Medialogue