ijournal.cz

Olga Roučková trénuje nadmořské výšky

-lz- Zdroj: www.hypoxico.cz 8.11.2017 Významné osobnosti, veřejné projekty

Olga Ollie Roučková se připravuje jako první Češka závodící na čtyřkolce na jubilejní 40. ročník nejtěžší rallye světa. Už za dva měsíce bude stát na startu slavného závodu, kterým je Dakar Rally. Ve vysokých nadmořských výškách to není jen tak. Ollie se proto důkladně připravuje a do svého tréninkového plánu zařadila Hypoxico stan, což je speciální mobilní zařízení, díky tomu může eliminovat zdravotní potíže, které způsobuje akutní horská nemoc.

Olga
Ollie má aktuálně nastavený trénink, který spočívá v tom, že spí v rozdílných nadmořských výškách. Trénink sice probíhá v aktuální výšce, ale odpočinková fáze a spánek probíhají v simulovaném horském pásmu, a to ve výšce 2750m/nm, nebo ve 3800m/nm, kdy už je nutné použít adaptér.trenink

Potíže ve vyšších nadmořských výškách by se mohly stát závažnou přítěží. „Doposud jsem neměla tu možnost setkat se s tak vysokou nadmořskou výškou. Čekám obrovský nápor na tělo. A tak jsme dva měsíce před startem, zapojili do tréninku spaní v Hypoxico stanu,“ dodává Olga.

Systém se skládá z přenosného stanu, který Olze umožňuje simulaci vysoké nadmořské výšky kdekoli a kdykoli. Což je při tak napěchovaném programu, který dakarští jezdci mají, ta nejlepší volba. Generátor, který je součástí systému, je možno využívat kromě spacího cyklu i jako simulace vysokohorského tréninku při tréninkové zátěži. „Jediné co mi vadí u mobilní ložnice, je to, že musím spát v pokoji pro hosty,” usmívá se vždy dobře naladěná Olga.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

-lz-

Zdroj: www.hypoxico.cz