ijournal.cz

Nový americký prezident Donald Trump je na cestě do Prahy

red Zdroj: Muzeum Grévin 13.1.2017 Aktuality a pozvánky

Donald Trump, nastupující 45. prezident Spojených států amerických, míří ještě před svou inaugurací do Prahy a právě vstoupil na území České republiky! Oproti zvyklostem nepřilétá vzdušnou cestou, jeho speciální americký kamion byl vyfotografován při překročení státní hranice v Rozvadově.

Kamion_převážející_Donalda_Trumpa_na_Rozvadově

Samozřejmě sem zatím nemíří sám Donald Trump, ale jeho vosková socha. Nejzábavnější muzeum voskových figurín Grévin Praha ji dnes přiváží a návštěvníkům ji představí od 20. ledna 2017 v prostorách vyhrazených významným politikům ve svém sídle v Praze (Celetná 15, Praha 1). Dokonalý voskový dvojník Donalda Trumpa byl vytvořen v pařížských ateliérech, kde na jeho detailní modelaci pracoval sochař Eric Saint Chaffray.

„Pařížský ateliér se připravoval na obě možnosti, tedy na Trumpa i Clintonovou. Čekali jsme netrpělivě na výsledek amerických voleb a ihned po jejich skončení jsme začali pracovat na třech exemplářích Donalda Trumpa. Kromě Prahy totiž Trump zamíří také do muzeí Grévin v Paříži a Soulu,“ komentuje Véronique Jeannin, generální manažerka Grévin Praha.

 

O muzeu Grévin Praha

Nejzábavnější muzeum voskových figurín Grévin nabízí setkání s českými i světovými legendami z oblasti sportu, kultury, historie, politiky a showbyznysu. Díky originálnímu scénografickému ztvárnění se návštěvníci stávají svědky neočekávaných setkání, součástí dávné i nedávné historie a partnery hvězd filmového i hudebního průmyslu. V muzeu Grévin nejde zdaleka jen o přehlídku voskových osobností. Scénografie do detailu ilustruje dobu a dodává celému zážitku realistický nádech umocněný hudbou a světelnými efekty. V přízemí muzea si mohou návštěvníci po prohlídce odpočinout v Café Grévin. Grévin Praha je místem, kde se široká veřejnost může vzdělávat i bavit ve společnosti celebrit.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Muzeum Grévin