ijournal.cz

Muž a žena – Ironický humor nejznámějšího českého spisovatele Michala Viewegha je zpět

red Zdroj: Ikar 8.4.2018 Knihy

Michal Viewegh v nové knize zobrazuje svým typickým humorně ironickým způsobem vztahy mezi muži a ženami. Ve dvou novelách se tak vrací k tomu, co na něm jeho čtenáři oceňují nejvíce. Kniha vyšla 3. dubna 2018 v nakladatelství Ikar, ke kterému spisovatel nově přešel od původního nakladatele.

foto_MV_knihaV novele Family Frost si zkrachovalý restauratér Vincent pronajme mrazící vůz známé firmy a živí se jako řidič.  Během několika dní se jeho zbabraný život dostane do spirály událostí, které skončí až na svatbě jeho bývalé manželky (která si bere jeho bývalého společníka). Vincent se potká i s otcem, kterého nikdy předtím neviděl, a setkání proběhne vpravdě nečekaným způsobem. 

Druhá novela, Čarodějka z Křemelky, si pohrává s mírně fantastickým námětem. Krásná Dominika má celý život smůlu na muže a svou přitažlivost považuje spíše za prokletí. Jako dar naopak chápe svou schopnost číst lidem myšlenky. S přibývajícími lety a vztahy ale poznává, že ani tohle není výhra – dokud nepotká ve vlaku známého spisovatele a nezamiluje se do něj. Ale dá se žít se ženou, která doopravdy ví, co si její muž myslí?Viewegh_ob_vyber2_Sestava 1Michal Viewegh
(1962) je nejprodávanější český romanopisec. Mládí prožil na Sázavě. Studií na Vysoké škole ekonomické zanechal a přijal zaměstnání jako geofyzikální figurant a noční strážný. Později absolvoval FF UK v Praze, obor český jazyk a literatura-pedagogika. Po vojně pracoval několik let jako učitel na základní škole a dva roky jako redaktor v nakladatelství Český spisovatel. Od roku 1995 se plně věnuje spisovatelské profesi. Jeho knihy vyšly v mnoha reedicích v celkovém nákladu víc než půl milionu výtisků, byly přeloženy do 17 jazyků a dočkaly se několika filmových a divadelních zpracování. Také je držitelem Ceny Jiřího Ortena a prestižního ocenění Magnesia Litera.

 

Michal Viewegh: Muž a žena, vydává Ikar, 296 stran, 329Kč.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Ikar