Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Neděle, 15.Září 2019
ijournal.cz

Zůstaň se mnou – milostný příběh nabitý emocemi, hudbou a životními zvraty

red Zdroj: Forum film 8.9.2014 Film

Romantický film natočený podle oblíbené autorky románů Gayle Forman, jejíž stejnojmenná kniha se stala světovým bestsellerem. Milostný příběh nabitý emocemi, který pojednává o otázce života a smrti, a zároveň dokazuje, že láska může všechno změnit. V hlavní roli se objeví mladá, ale zkušená herečka Chloë Grace Moretz. Na premiéru tohoto filmu se můžete těšit již 18. září 2014.

Chloe Moretz

Příběh nás zavede do vzpomínek hlavní hrdinky, kdy si přehrává nejdůležitější okamžiky svého života, zároveň však vnímá i současnost. Hlavní postava Mia (hraje Chloë Grace Moretz) je velmi plachá sedmnáctiletá dívka, jejíž důležitou součástí života je hudba, proto je jejím snem dostat se na prestižní hudební školu Julliard. Její otec hrál v punkové kapele, bratr hraje na bicí a do toho se zamiluje do Adama, rockového zpěváka a kytaristy. I z tohoto důvodu je hudba důležitým prvkem ve filmu. „Je opravdu krásné, jak režisér zakomponoval hudbu do všech aspektů filmu. Veškerý milostný příběh je  obsažen v písních,“ říká Chloë Grace Moretz a paradoxně přiznává, že nikdy v životě na žádný nástroj nehrála.

Foto z filmu

Jednoho dne se však po vážné autonehodě ocitá v kómatu, její svět se právě převrátil vzhůru nohama. Měla všechno – báječnou rodinu, oddaného přítele a hudební talent. V jednom okamžiku však přichází o vše. Jejím hereckým kolegou, který si zahrál roli Adamaje jeden zezástupců nové britské generace herců, JamieBlackey. Blackeyse objevil již v mnoha televizních rolích a získal ocenění na Edinburgh International Film Festival 2013 za nejlepší herecký výkon v britském hraném filmu. Pomůžou jí vzpomínky na hudbu, její rodinu, přátele a hlavně na Adama dostat se zpět a probudil se z kómatu?

Za režií filmu stojí R.J. Cutler, pro nějž je tento velkofilm debutem. Cutler má totiž zatím za sebou hlavně televizní a dokumentární seriály či filmy.

V dalších rolích se můžete těšit na Stacy Keacha, Liana Liberato, Mireille Enos, Aisha Hinds a další.

Oficiální trailer k filmu zde:https://www.youtube.com/watch?v=0PUQ850P88I.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Forum film