ijournal.cz

Zhubněte do plavek! Ještě není pozdě!

red Zdroj: Naturhouse 20.5.2015 Nezařazené
Léto se pomalu, ale jistě blíží a jako každý rok je nejvyšší čas začít řešit svoji formu a to, jak budeme na pláži či koupališti vypadat v plavkách. Představa, že se poprvé svlékneme do plavek a na našem těle budou některé partie větší než bychom si přáli, straší pomalu každého z nás. Ale neztrácejte naději, ještě není pozdě! Věra Burešová, hlavní výživová poradkyně NATURHOUSE přichází s několika radami a tipy, jak zhubnout do plavek, užít si léto a přitom nehladovět.

DSC_3696DSC_3701

IMG_6623

                                                                                                                                            Být štíhlí za cenu hladovky? Právě tady se řada z nás velice mýlí.
Vyvážená pravidelná strava a zdravý pohyb je řešení,
jak s přebytečnými kily nejen před létem zatočit. „Mnoho lidí skáče
z extrému do extrému. Když nahradí přejídání totální absencí příjmu potravin, skutečně mohou rychle zhubnout, ale v naprosté většině se jedná jen o úbytek vody. Přílišné zavodnění sice trápí řadu lidí, hlavně žen, ale i odvodnění by mělo probíhat po poradě
s odborníkem, proto drastické půsty bez dozoru výživového poradce nebo lékaře nemohu doporučit,“ říká Věra Burešová, hlavní výživová poradkyně NATURHOUSE, a dodává několik základních rad.

1. Nedržte drastické hladovky
Strava by měla obsahovat vyvážený poměr tří hlavních složek sacharidů, tuků a bílkovin, z čehož více než 50 % energetického příjmu by měly tvořit sacharidy, kolem 30 % tuky a přibližně 20 % bílkoviny. Odborníci doporučují tyto hlavní tři složky rozdělit nejlépe do 5 až 6 vyvážených jídel denně, a zároveň se vyvarovat konzumaci nasycených tuků a většího množství soli. Potraviny by měly být čerstvé obohacené o dostatečné množství ovoce a zeleniny.

DSC_3702

2. Dodržujte pitný režim
Odborníci doporučují vypít 1,5 – 2 l vody v průběhu dne bez ohledu na to, zda máte žízeň. Samozřejmě toto číslo je jen doporučené a individuálně závisí na každém člověku, stavbě jeho těla, fyzické aktivitě apod. Pozor však na alkoholické nápoje, ty se nejen do denního příjmu tekutin nezapočítávají, ale navíc podporují dehydrataci a dodávají tělu tzv. „prázdné kalorie“, které mají vysokou energetickou hodnotu a nemají žádný přínos pro naše zdraví.

IMG_6550

3. Sportujte
Základní rovnice pro úbytek hmotnosti je naprosto jednoduchá: vydat více energie, než jste přijali. A právě teplé jarní počasí je skvělá příležitost pro různé sporty, které nezatěžují klouby a mají příznivé účinky na organismus jako třeba plavání, kolo či kolečkové brusle. Pokud však nemáte přes týden čas na sporty, snažte se alespoň chodit více pěšky. Ideálně bychom měli každý den ujít 10.000 kroků.

image foto

4. Odpočívejte
Nejen o víkendech, ale i během pracovního týdne je důležité umět relaxovat, najít si čas sám na sebe a dělat to, co člověka baví. Nezapomínejte, že dostatečný spánek podporuje úbytek váhy!
A výsledek? Štíhlá fit postava do plavek bez hladovění!

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Naturhouse