ijournal.cz

Zhubněte a zajistěte si, že zůstanete zdraví!

red Zdroj: Ketomix 20.3.2021 Krása a zdraví

Není tajemstvím, že nadměrná váha a obezita zásadně ovlivňuje zdraví člověka. Ať už jde o vznik civilizačních onemocnění, kterými lidé s nadváhou trpí mnohem častěji, nebo těžší průběh virových infekcí.

Size,40/42,Woman,Zipping,Tight,Jeans,,Obesity,And,Overweight,Concept

Česká republika se dlouhodobě umísťuje na předních příčkách statistik lidí s nadváhou a obezitou. Statistika je jedna věc, začít ale musí každý u sebe. Průzkum Českého statistického úřadu ukazuje, že celých 47 procent mužů trpí nadváhou a každý pátý muž je obézní. U žen je toto číslo sice menší, ale i tak alarmující. Třetina českých žen má nadváhu a 18 procent se řadí do kategorie obézních. Bohužel tomuto trendu neunikají ani mladí lidé, jejichž váha, zejména u dívek, statisticky stoupá.

 

Víte, co jíte?

Za nadváhu a obezitu můžete vinit dnešní uspěchanou dobu, která na vás tlačí, a kvůli tomu pak nezbývá čas si v klidu připravit dopolední či odpolední svačinu. Obědy děláte ve spěchu a nestihnete tak ani přemýšlet o tom, jak by to šlo i zdravě. Schází vám to nejdůležitější – čas. A proto není divu, že jako nejrychlejší způsob často volíte polotovary, které jsou hotové do 10 minut, případně jídlo pro sebe i děti řešíte ve fastfoodech. Jde to ale i jinak a nebrání tomu ani práce na home office, musíte jen chtít.

 houbove_rizoto_ketomix

Chybí vám motivace? Myslete na své zdraví

Pokud se už dlouho chystáte zhubnout, a doposud vám chyběla motivace, zkuste se zamyslet nad svým zdravím. Cítíte na sobě, že vám vaše tělo začíná překážet? Omezuje vás v pohybu, špatně se vám dýchá, trpíte návaly a zkrátka se ve svém těle necítíte dobře? Tak to je na čase se sebou něco udělat. Než vám začne vaše tělo ubližovat i zevnitř.  

 

Jak začít?

,,Pokud si chcete udržet své zdraví co nejdéle, měli byste se zamyslet nad tím, co jíte a správně zhodnotit, jestli není na čase udělat něco třeba s nechtěnými kily. Existují on-line BMI kalkulačky, které vám velmi jednoduše napoví, jestli je s vaší váhou všechno v pořádku. Každé kilo navíc způsobuje tělu problém. A dnes je dokázáno, že ztěžuje i průběh virových infekcí. V žádném případě byste ale neměli hladovět. Vyberte si stravování, které vám bude vyhovovat, a nebudete mít pocit, že se příliš omezujete,” říká výživová poradkyně značky KetoMix, Monika Tělupilová.

 KetoMix – sverte se odbornikum


Svěřte se do rukou odbborníků

Někdy není snadné se v přemíře informací zorientovat. Naše rada zní, svěřte se do rukou odborníků, kteří vám poradí a vy nebudete muset nic zdlouhavě studovat a řešit. A výsledek tak budete mít zaručen. Rychlý účinek slibují nízkosacharidové, ketonové a proteinové diety. Cílem těchto diet není jen zhubnout, ale díky těmto formám stravování si do běžného života odnést hlavně zdravé návyky. Které jste doposud neměli.

 

Sedm jednoduchých kroků ke změně

  1. Sestavujte si jídelníčky na 1-2 dny dopředu.
  2. Zaveďte si pravidelný rytmus snídaně, oběda, večeře a svačin.
  3. Nahraďte mlsání mezi jídly a večerní snacky u televize za nízkosacharidové alternativy.
  4. Hodně pijte, odvodníte se a jako bonus zasytíte žaludek.
  5. Začněte denně chodit na procházky. Ideálně na 30 minut.
  6. Doplňujte vitamíny a minerální látky pro podporu imunity.
  7. Obraťte se na odborníky.

 

Nevíte jestli vaše váha už hraničí s nadváhou nebo obezitou? Zjistěte, jak na tom jste.

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Ketomix