ijournal.cz

Vyřazené oblečení pomáhá ve Fashion Arena Prague Outlet

red Zdroj: Fashion Arena Prague Outlet 18.8.2020 Významné osobnosti, veřejné projekty, Zajímavosti

Od začátku srpna mohou zákazníci Fashion Arena Prague Outlet přispět svým obnošeným oblečením, obuví nebo hračkami na dobrou věc. K tomuto účelu na své parkoviště umístilo outletové centrum barevný charitativní kontejner. Za každý použitelný kilogram odevzdaného materiálu putuje na transparentní účet Klokánku Štěrboholy 1 Kč.

Klok.tex

V pražské Fashion Arena Prague Outlet mají nově  i kontejner na nepotřebné oblečení – tzv. KLOK.TEX. Zákazníci do něj tak mohou vhazovat vyřazené oděvy, obuv nebo hračky – ideálně vyprané a zabalené do igelitových tašek nebo pytlů. Z každého kilogramu odevzdaného materiálu putuje jedna koruna na transparentní účet sdružení Klokánek Štěrboholy. Originální design výtvarně zpracoval grafik Daniel Kurz.

Klok.tex„Organizaci jsme se rozhodli dlouhodobě podporovat už loni. Šlo ale spíše o nárazovou výpomoc. Proto jsme rádi za projekt, který pomáhat dlouhodobě. Takto získané finance budou použity například na uhrazení letních táborů pro tamější děti,“ doplňuje Lenka Čapková, ředitelka Fashion Arena Prague Outlet. Centrum se ale zaměřuje i na edukaci nejmenších, například v rámci kreativních dílen právě probíhajících letních víkendů je vede k šetrnému zpracovávání zbytkového nebo odpadového materiálu.

Zeleň a šetrný provoz

„Naší podstatou je zpomalování životního cyklu módy. Zboží, které se v běžném obchodě neprodá, většina značek stahuje z trhu. My mu prodlužujeme život a minimálně na jeden rok mu dáváme prostor v našich prodejnách. S tímto ´slow fashion´ módem potom souvisí řada dalších CSR aktivit, které máme zpracovány do interního desatera,“ doplňuje Lenka Čapková. Další kroky přímo souvisí i s architektonickým řešením outletového centra, díky kruhovému půdorysu s otevřenou středovou částí může být osázeno stovkami květin a dřevin a současně může maximálně využívat přírodní zdroje. V tuto chvíli centrum buduje systém a retenční nádrž na zachycování dešťové vody, kompostuje bio odpad, vyhýbá se jednorázovým obalům a do budoucna plánuje instalaci zelené střechy, včelího úlu či výrobu vlastní elektřiny.

Vlastní autobusová doprava a elektromobily

Aby centrum ulevilo ovzduší, zavedlo od samého začátku vlastní autobusovou linku z konečné metra Depo Hostivař. Autobus má kapacitu 32 osob pro sezení, 60 osob na stání, je zdarma a jezdí oběma směry. V osobní přepravě pak centrum fandí elektromobilům, proto od září budou k dispozici nová parkovací stání pro elektromobily na horním parkovišti.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Fashion Arena Prague Outlet