Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Pondělí, 18.Únor 2019
ijournal.cz

Vyhrajte produkty od Mlékárny Valašské Meziříčí

red Zdroj: Mlékárna Valašské Meziříčí 28.6.2015 Soutěže

Mlékárna Valašské Meziříčí pro vás připravila sladké recepty, které zachutnají celé rodině a přitom jsou velmi lehké. Mléčné výrobky v podobě jogurtů nebo kefírů patří tradičně na stůl v mnoha domácnostech. Mlékárna Valašské Meziříčí se rozhodla použít Bílý jogurt z Valašska a Kefír nízkotučný trochu jiným netradičním způsobem.

S přicházejícím teplým obdobím jsme se rozhodli připravit lehké recepty pro celou rodinu s Bílým jogurtem z Valašska a Kefírovým mlékem nízkotučným. Bílý jogurt z Valašska patří mezi naše nejlepší produkty a nese již řadu ocenění,“ říká Iveta Vaňurová, marketing manager Mlékárny Valašské Meziříčí. „Kefírové mléko nízkotučné patří k nejprodávanějším výrobkům. Je oblíbené pro svou lahodnou a jemnou chuť,“ dodává Iveta Vaňurová.

logo

Bílý jogurt s nižším obsahem tuku je vyrobený z kvalitního českého mléka. Výrobek jemné chuti je vhodný pro přímou konzumaci i pro studenou kuchyni. Obsahuje jogurtové bakterie a vyrábí se ve třech provedeních 150g, 380g a 500g.

Kefírové mléko nízkotučné obsahuje probiotické kultury (Lactobacillus Acidophilus, Bifidobacteria, Streptococcus Thermophilus). Je vhodné pro všechny věkové kategorie. Obsahuje 1,1 % tuku a vyrábí se ve dvou variantách 500 g nebo 950 g.

Jablečné pyré s Bílým jogurtem z ValašskaJablecne pyre1A

Použité suroviny:

3 jablka
jablečný džus
špetka mleté skořice
3-4 lžičky medu
160 g Bílého jogurtu z Mlékárny Valašské Meziříčí


Postup:

Jablka ostrouháme, nakrájíme na kostky a uvaříme s džusem do měkka. Jakmile nám jablka změknou, přidáme skořici a nakonec umixujeme s piškoty a medem. Vlijeme střídavě s jogurtem do sklenic. Můžeme dozdobit lístky máty. Necháme vychladnout v lednici a poté servírujeme.

Rychlá dobrota s kefírem – kefírové nanuky

Použité suroviny:

300 g jahod
200 ml smetany
100 ml Kefíru nízkotučného z Mlékárny Valašské Meziříčí
1 limetka
50 g cukru
5 lžic vody

Postup:
Jahody očistíme, necháme okapat. Najemno je rozmixujeme. Přilijeme je do svařeného cukru s trochou vody, přidáme limetkovou šťávu, kefír a nakonec smetanu, kterou jsme si ušlehali do tuha. Hmotou naplníme kelímky nebo formičky a necháme přes noc ztuhnout. Hlídáme okamžik, kdy hmota není plně tuhá. Vložíme do každé nádobky dřevěnou špachtličku. Druhý den nanuky vyndáme, formičky lehce ponoříme do teplé vody a nanuk snadno vyklopíme.

Lehký kefírový dort pro děti i dospělé 

Použité suroviny:kefirove-mleko-nizkotucne

200 g dětských piškotů
80 g másla
100 ml čerstvého mléka + 4 lžíce navíc
15 g želatiny v prášku
500 ml Kefírového mléka nízkotučného z Mlékárny Valašské Meziříčí
100 g polotučného tvarohu
1/2 citrónu (limetky)
150 g moučkového cukru
1 sáček vanilkového cukru
2 konzervy mandarinek nebo 300 g čerstvého ovoce
čokoládové hoblinky na ozdobu

Postup:

Nejprve si v mixéru rozdrtíme piškoty, které následně promícháme se změklým máslem a 4 lžícemi mléka. Vzniklou směs vsypeme na dno dortové formy, co nejvíce utlačíme a dáme chladit do lednice. Želatinu rozmícháme v mléce a zahřejeme tak, aby se želatina rozpustila. Kefírové mléko z Mlékárny Valašské Meziříčí vyšleháme s tvarohem, přidáme nastrouhanou citrónovou kůru, šťávu z citrónu a nakonec vanilkový a moučkový cukr. Poté přidáme zchladlé mléko se želatinou, ovoce a směs nalijeme na připravený vychladlý piškotový základ. Nakonec posypeme čokoládovými hoblinkami. Kefírový dort dáme ztuhnout do lednice.

Vyzkoušejte tyto lehké recepty. Nejen že si pochutnáte, ale také tím prospějete svému tělu. A navíc, chcete - li vyhrát hodnotné ceny v podobě produktů v hodnotě 1000 Kč od Mlékárny Valašské Meziříčí, zapojte se do naší nové soutěže.

Soutěžní otázka: Za jaký jogurt získala Mlékárna Valašské Meziříčí ocenění, udělené u příležitosti Světového dne mléka konaného 27. května 2015?

a) Bílý jogurt z Valašska
b) Smetanový jogurt z Valašska čokoláda
c) Smetanový jogurt z Valašska jahoda s vanilkou

Pět výherců, kteří do 7.7. 2015 správně odpovědí na soutěžní otázku, dostane chladící box plný mléčných dobrot. Odpověď zasílejte na redakce@ijournal.cz s označením Soutěž - mlékárna.

Nápovědu naleznete zde:

http://www.mlekarna-valmez.cz/

Kromě odpovědi uveďte také adresu, na kterou budeme případnou výhru zasílat. Pokud dáte „like“ naší stránce na Facebooku: https://www.facebook.com/ijournal.cz, kliknete na tlačítko „Toto se mi líbí“, vaše šance na výhru se zdvojnásobí. 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Mlékárna Valašské Meziříčí