ijournal.cz

Vinařství Kolby odtajnilo novinky roku 2015

red Zdroj: Vinařství Kolby 22.3.2015 Gastronomie
VIP

Milan Drobný, Jan Rosák, Josef Šmíd, Vlastimil Harapes, Pavel Sedláček na fotografii ze slavnostního večera v Anežském klášteře

Pouzdřanská vinice odkrývá své zralé poklady. Tak by mohlo znít motto slavnostního večera vinařství Kolby, které v pražském Anežském klášteře představilo nová ročníková vína.

Vybraná bílá vína ročníku 2013, červená vína ročníku 2012 a růžový Cabernet Sauvignon 2014 jsou hlavními hvězdami letošní nabídky tradičního vinařství KOLBY, které se nachází v sousedství Pouzdřanské stepi. Jedná se o nezaměnitelná, exkluzivní vína, která zrají v historických sklepích ze 17. století a nesou v sobě pečeť unikátních geografických podmínek i vyhlášený um pouzdřanských vinařů.

Vinařství KOLBY, které je od roku 2012 vlastnictvím společnosti Rosso Steel, se primárně zaměřuje na produkci vyzrálých vín. „Rádi bychom našimi víny oslovili širokou veřejnost. I proto jsme se zaměřili na produkci kvalitních přívlastkových vín, z vlastních hroznů, s důrazem na ruční práci ve vinohradu. Navazujeme na dlouhou historii pěstování vinné révy v mikulovské podoblasti. První zmínky o pěstování vína v Pouzdřanech spadají už do roku 1244,“ vysvětluje Josef Šmíd, majitel vinařství KOLBY.

kolekce novinek

Úspěchy na světových i domácích soutěžích, stejně jako vzrůstající zájem zákazníků, potvrzují správné směřování vinařství: „Stejně jako ostatní vinaři vzhlížíme ke každému novému ročníku s očekáváním i určitými obavami, aby vše dopadlo podle našich představ, ale zároveň máme výhodu v  přípravě prodeje s dostatečným předstihem,“ uvádí ředitelka vinařství Radomila Křehulová a dodává: „Zejména meteorologické podmínky vždy velice přesně naznačují, co můžeme čekat. Významně se to týkalo rovněž ročníku 2013, který nyní představujeme. Vyžadoval spoustu pozornosti už na vinici. Vyznačoval se dlouhou zimou, počasí až do vinobraní nebylo úplně ideální a podzim nepřál teplým a slunným dnům. Přesto jsme dopěstovali všechna vína v přívlastkových kvalitách, máme pozdní sběr i výběr z hroznů. Mnozí se shodují, že ročník 2013 je podobný sklizni z roku 2010, tedy bohatý na příjemnou kyselinku. Vína ročníku 2013 nyní přicházejí na trh jako všechny předchozí ročníky po dvouletém zrání.“

ROSÉ CABERNET SAUVIGNON 2014

Ideální společník pro blížící se letní sezónu. Víno v barvě koroptvího oka, plné tónů a vůní lesního ovoce, hlavně jahod. Díky nižšímu obsahu alkoholu a harmonickému souznění zbytkového cukru se svěžími kyselinami osvěží tělo i mysl. Lehké a lahodné rosé určitě doceníte během celého roku v doprovodu dezertů se smetanovým základem a ovocem.

kolby

SALON VÍN 2015

Ryzlink rýnský 2011 vinařství Kolby byl koncem února zařazen do Salonu vín 2015. Prestižní ocenění získávají vína, která jsou vyráběna z hroznů vypěstovaných v Česku, hodnotí se klasicky dle mezinárodních standardů 100bodovou stupnicí. Toto úspěšné víno získalo také bronzovou medaili IWC San Francisco 2014, stříbrnou medaili Decanter London 2014, zlatou medaili Muvina Prešov 2014, stříbrnou medaili Vinař Roku 2014, Gold Prague Wine Trophy 2014, ocenění Vítěz odrůdy a zlatou medaili Hustopečská pečeť 2014.

Veškerá vína z nabídky vinařství KOLBY je možné zakoupit na adrese http://www.kolby.cz/eshop.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Vinařství Kolby