ijournal.cz

VIDA! přináší zábavnou vědu do obýváků a kuchyní

red Zdroj: VIDA! science centrum 28.3.2020 Pro děti, Zajímavosti

Zábavní vědecký park VIDA! je od 11. 3. 2020 pro veřejnost uzavřený. Pro zájemce o chytrou zábavu však připravil pokusy na doma. Na svých webových stránkách vida.cz/vida-na-doma uveřejnil desítky jedinečných pokusů. „Přesvědčte se, že experimenty s přírodními jevy zaručeně zaženou nudu. Dobrou zprávou je, že většinou budete potřebovat jen to, co máte běžně doma,“ láká k vyzkoušení Ema Zezulová, redaktorka webu a sociálních sítí VIDA! Na stránce je možné vybrat si například z pokusy s vodou, kuchyňskou chemii, vědecké vyrábění, experimenty se světlem nebo výrobu domácí kosmetiky. 

Ve středu 25. března v 16 hodin spustila VIDA! poprvé v historii živé vysílání těchto pokusů na doma  a zaměřila se právě na vodu a její vlastnosti. Diváci se tak připojili doma k Vidátorce Daniele Markové. „Společně jsme si vyzkoušeli experimenty přibližující hravou formou, co je to povrchové napětí, tlak vody nebo hustota kapalin,” sdělila Marková. 

1 2 3 
Výsle45dky byly neuvěřitelné. „Jen na našem webu sledovalo přímý přenos 400 lidí. Na Facebooku pak mělo video dosah přes 12 000 uživatelů z České republiky ale i ze Slovenska. Takový úspěch jsme u prvního streamování rozhodně nečekali. Nejvíce nás potěšily všechny fotky a videa zapojených dětí,“ sdělila Eva Navrátilová, marketingová specialistka VIDA!

Video s podrobným návodem i vysvětlením vybraných jevů je možné si pustit i kdykoliv po skončení přímého přenosu a to na facebookových nebo webových stránkách VIDA!. „Nezapomeňte se ve svých domácích laboratořích vyfotit a sdílet fotku na facebooku @vidabrno nebo na Instagramu pod #vidabrno. Každý týden vylosujeme jednoho výherce, kterému zašleme poštou hry plné zábavy na doma,“ upozorňuje Zezulová.

Živé vysílání má VIDA! v plánu pravidelně každou středu v 16 hodin až do otevření škol. Zájemci se vždy v pondělí na webu i FB VIDA! dozví, co všechno budou k pokusům potřebovat. „Když nemůžou lidé k nám, přesuneme se i s pokusy k nim domů,“ shrnula Zezulová.

 

VIDA! science centrum

Křížkovského 12, Brno

www.vida.cz

www.facebook.com/vidabrno

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: VIDA! science centrum