ijournal.cz

Ve Žlutých lázních se sešlo 1100 žen, aby světu vzkázalo: „Nenechme si ubližovat!”

red Zdroj: Avon 5.8.2014 Festivaly

Více než 1100 žen prošlo branami Žlutých lázní, kde se v sobotu konal první ročník Festivalu Nenechte si ubližovat. Na dobrovolném vstupném se vybralo 28 945 Kč, které budou předány neziskovým organizacím, jež pomáhají obětem domácího násilí. Akci přineslo sdružení Krav Maga Global ve spolupráci s charitativním projektem Avon proti domácímu násilí.

_LHA7669
„Brutální útok překvapí každého z nás. Naštěstí dnes existují tréninky sebeobrany, které vás na tyto situace mohou připravit,” uvedla Eva Decastelo, která provázela celým programem. „Avon se zavázal nejen pečovat o krásu žen, ale také bránit jejich zdraví a práva. Proto jsem ráda, že jsme mohli podpořit tuto jedinečnou akci,” řekla generální ředitelka Avonu Andreea Moldovan.

_LHA8020

Pro více než tisícovku žen bylo připravené odpoledne plné pohybu, zábavy a také inspirace. Program začal v pravé poledne – ženy se i přes tropické teploty zúčastnily tréninku sebeobrany, pilates, zumby a jógy nebo navštívily zajímavé diskuze, například se známým spisovatelem a motivačním koučem Markem Dzirasou. Na jiných besedách se návštěvníci seznámili s nástrahami seznamování, a to jak v reálném životě, tak na internetu.

_LHA7993

Během večerního programu byl předán šek organizaci proFem o.p.s. na částku 100 000 Kč, kterou poskytla veřejná sbírka Avon proti domácímu násilí. Tato částka slouží na projekt besed se studenty středních škol na téma násilí ve vztahu. Zbytek večera již proběhl ve znamení zábavy, o kterou se postarali duo Mateřská.com a djs Robot a Dave.

_LHA8007

„Věřím, že Festival Nenechte si ubližovat, pomohl ženám k tomu, aby si uvědomily svoji situaci a začaly ji řešit. Těm, kteří jsou již z násilného vztahu již venku, jsme, doufám, alespoň pomohly znovu najít ztracenou sebedůvěru a sebejistotu,” prohlásil ředitel a hlavní trenér Krav Maga Global Jakub Otipka a pokračoval: „Všem ostatním bych rád vzkázal: buďte vždy obezřetní a ochotni nabídnout pomocnou ruku.”

_LHA7980

Záštitu nad Festivalem Nenechte si ubližovat převzala Městská část Praha 4. Partnerem festivalu jsou Žluté lázně, které Festivalu poskytly své prostory.

_LHA7668

Policie ČR v roce 2013 zaznamenala 182 vražd, 2331 případů vyhrožování, 520 případů nebezpečného pronásledování a 572 případů, kdy byl násilník vykázán z domova. Kromě toho policie registrovala 589 znásilnění. Proto AVON a Krav Maga Global CZ v listopadu minulého roku spustily kampaň „Nenechte si ubližovat“, která formou 5 krátkých filmů radí, jak se chovat v krizových situacích, jako jsou domácí násilí, stalking nebo znásilnění. V březnu tohoto roku proběhly stejnojmenné workshopy se zaměřením na bezpečnost žen v klubech a barech.

_LHA8064

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Avon