Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Středa, 17.Říjen 2018
ijournal.cz

Trendy pro léto 2014: cestovat se bude za dobrým jídlem a za oblíbenými filmovými i knižními postavami

red Zdroj: Exclusive tours 12.5.2014 Cestování

Pryč jsou již časy, kdy byla dovolená synonymem pro nicnedělání. Dnes lidé chtějí kromě polehávání u moře a obdivování památek zažít i nějaké dobrodružství a přejí si do hloubky poznat zemi, kterou navštíví, ať už prostřednictvím tamní kultury, gastronomie nebo pozorováním běžného života. Chcete-li i vy letos prožít neopakovatelnou dovolenou, inspirujte se trendy pro léto 2014.

Gurmánské zážitky

gurmánské zážitky

 

Během posledních šesti měsíců výrazně narostla popularita Turecka, které není pozoruhodné jen svou minulostí, oslní také moderními restauracemi, obchodními centry a bujarým nočním životem. Kromě Turecka je po několika letech na vzestupu i Řecko, které je proslavené nejen tím, že je kolébkou západní civilizace, ale také svými přírodními scenériemi.

I v roce 2014 si budou chtít lidé užívat luxus a pohodlí, nikoliv však v hotelích, jak tomu bylo doposud, ale v privátních bytech či vilách. Ty nabídnou klientovi vše, na co si vzpomene, výjimkou nejsou ani herna či domácí lázně.

Největším hitem napříč celým světem budou v letošním roce gastronomicko-kulturní výpravy. Kromě návštěvy památek a poznávání kultury jednotlivých států budou „foodies“ – jak jsou milovníci cestování a dobrého jídla nazýváni – vyhledávat nejen místa, kde budou moci ochutnat tradiční pokrmy dané země, ale také trendy podniky, jejichž šéfkuchaři jsou pravými mistry gastronomického umění,“ uvádí David Eder, CEO společnosti Exclusive Tours a doplňuje: „Mezi tyto exkluzivní podniky patří i kodaňská restaurace NOMA, která je známá nejen díky své vyhlášené kuchyni, ale také čekací době na rezervaci. Ta běžně trvá i tři měsíce, pokud zrovna nevyužijete služeb osobního concierge, který umí zařídit rezervaci na dřívější termín.“

kodaňská restaurace NOMA

kodaňská restaurace NOMA

Po dobrém jídle se hodí vyrazit na procházku. V Paříži je možno vyrazit do uliček, kterými se toulala Amélie z Montmartru, v Londýně se lze vydat po stopách Sherlocka Holmese. „Výlety inspirované filmy či knihami budou v roce 2014 také patřit mezi jednu z oblíbených dovolenkových aktivit,“ dodává David Eder.

A jaké konkrétní zážitky vám mohou nabídnout další evropské destinace?

Patříte-li k milovníkům dobrého vína a klidné atmosféry, vydejte se ve Francii na jednodenní výlet na Château Troplong Mondot nebo Château Beau-Séjour Bécot, kde s odborníkem absolvujete vertikální degustaci (ochutnávka vín různých ročníků z jednoho vinařství) výjimečných Grand Crus ročníků a také oběd v jedné ze špičkových restaurací v Saint Emilion. Chcete-li naopak zažít trochu adrenalinu, vyrazte ve dnech 24. a 25. května do Monaka, kde můžete u svého stolu z terasy hotelu Hermitage pohodlně naživo sledovat závod Grand Prix.

Vinice

Ve Španělsku, v městečku Rentería v restauraci Mugaritz nejen ochutnáte lahodné místní speciality, ale navíc se pod odborným dozorem tamního šéfkuchaře naučíte kombinovat různé druhy bylinek a zjistíte, které se hodí do jakých pokrmů. Odvážlivce a milovníky býčích zápasů pak nadchne jedinečná příležitost prožít den ve společnosti zkušeného matadora a vyzkoušet si jeho život na vlastní kůži v obklopení andaluské přírody

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Exclusive tours