ijournal.cz

Tip na zážitek: Speciální prohlídky Plzeňského historického podzemí za svitu baterek 11. až 15. října

red Zdroj: Plzeňský Prazdroj, a.s. 5.10.2021 Cestování, Různé

Vzácná příležitost navštívit Plzeňské historického podzemí a objevit tajemství labyrintu chodeb pod západočeskou metropolí netradičně za svitu baterek se naskytne od 11. do 15. října vždy od 17.00. Speciální prohlídky vás zavedou i do části podzemní chodby, kterou běžně není možné navštívit.

Plzeňské_historické_podzemí_za_svitu_baterek

Vstupenky na speciální prohlídku podzemí za svitu baterek doporučujeme pro velký zájem zakoupit online nahttps://tickets.prazdroj.cz/prohlidka-plzenskeho-historickeho-podzemi

Plzeňské_historické_podzemí_za_svitu_baterek_(1)

Plzeňské historické podzemí je s délkou 13 km jedním z největších komplexů podzemních prostor u nás. Veřejnosti se otevřelo před více než 35 lety po pečlivých archeologických výzkumech a náročné obnově, která vyzdvihla staletou historii sahající až k počátkům města.  Přístupné je z původního právovárečného domu z 15. století, ve kterém dnes sídlí unikátní Pivovarské muzeum.Podzemní prostory dříve sloužily k výrobě piva, skladování potravin, ale také jako obranný systém během dob nepokojů. Díky exponátům a vystaveným nálezům proniknete během prohlídky do historie města a každodenního života středověkých obyvatel města Plzně a také se dozvíte, jak podzemí od 13. století vznikalo.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Plzeňský Prazdroj, a.s.