ijournal.cz

Ticket Junior: Řešení problému nedostupných mateřských škol

red Zdroj: Edenred 10.9.2014 Koktejl

Společnost Edenred přináší do České republiky inovativní řešení, které rodičům zlevní platby za školku a pomůže umístit více dětí do předškolních zařízení. Zpřístupní tak předškolní výchovu a rozvoj více rodinám a významně pomůže i zaměstnavatelům.   Řešení podpory předškolní výchovy dětí u zaměstnaných rodičů již společnost Edenred úspěšně uvedla do praxe ve Velké Británii, kde ho využívají např. Coca-Cola, DHL, KPMG či BMW (UK).

Rodic2V České republice se vloni do státem zřizovaných školek nedostalo přes 60 tisíc dětí a jedná se o jeden z aktuálních společensko-ekonomických problémů. Pro rodiče to znamená, že musejí hledat dražší soukromé školky, což si velká část z nich nemůže dovolit a představuje to tak nucený odklad návratu do práce.


Edenred pomáhá řešit problém novým produktem Ticket Junior.


Projekt je založený na elektronickém propojení zaměstnavatelů, školek a rodičů. Díky této unikátní kooperaci nabízí Edenred uplatnění daňové  výhody a tím snížení nákladů na školku pro rodiče o 31 procent a zároveň udržení klíčových zaměstnanců v pracovním procesu nebo urychlení návratu rodičů do zaměstnání po rodičovské dovolené. „Řešení je v Česku naprostou novinkou, a odstartovali jsme ho v květnu 2014 v rámci pilotního projektu, kterého se účastní spolu s naší společností i firmy AC Nielsen a CA Technologies,“ uvedl generální ředitel společnosti Edenred Martin Bulíř. Řešení lze technologicky zjednodušeně přirovnat k online bankingu a administrativně nezatěžuje firmy ani školky.

preview (2)

„Vítáme zvýšení finanční dostupnosti nestátních zařízení péče o děti pro pracující rodiče. Věříme, že zaměstnavatelé, kteří dbají na work-life balance, tento produkt ocení a zařadí ho mezi benefity pro své zaměstnance a zaměstnankyně,“ uvedla Miloslava Kramná z organizace APERIO, která se zabývá slaďováním rodinného a profesního života.Firmám přináší Ticket Junior pomoc s dřívějším návratem zaměstnanců zpět do práce. Podle loňského průzkumu společnosti Deloitte by 84 procent tuzemských firem uvítalo dřívější návrat rodičů zpět do práce. Důvodem je zejména využití jejich znalostí a odbornosti.

 V Česku existují i jiné varianty podpory předškolního vzdělávání, ale systém Ticket Junior je nejefektivnějším a administrativně nejjednodušším řešením s absolutní kontrolou účelového využití daňového benefitu.

Více informací k Ticket Junior najdete na www.edenred.cz.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Edenred