ijournal.cz

Téměř půl milionu pro fond Srdce na dlani

Na Střeleckém ostrově konala akce u příležitosti 20. založení fondu Srdce na dlani, pomáhající dětem z dětského domova. Slavnostního večera se zúčastnili známé osobnosti, které s fotografem Jakubem Ludvíkem nafotili na podporu fondu kalendář. Ve dražbě jednotlivých fotografií se vybralo téměř půl milionu korun.

 sRDCE_NA_DLANI
Charitativní večer přišla podpořit herečka Eliška Balzerová, zpěvák Petr Janda, olympijská vítězka Kateřina Neumannová, novinářka Nora Fridrichová a mnoho dalších osobností českého businessu. Večerem provedl Pavel Anděl z České televize, který s fondem dlouhodobě spolupracuje. Ozdobou večera byla i patronka fondu Jitka Kocurová a Miss České republiky 2022 Andrea Kaplanová, která dorazila společně s druhou vicemiss, Karolinou Budka, ve stejných zelenkavých šatech. Svou účast musel na poslední chvíli odříct hokejista Michal Řepík, kterému se právě narodila dcera Isabella.

 Srdce_detem_2_


Velice emotivní řeč měla Eliška Balzerová, která zavzpomínala na focení s dětmi z Dětského domova Litoměřice. Známá herečka dětem dovolila, aby ji dle jejich vkusu nalíčily. Z ateliéru pak odcházela s tváří celou pomalovanou, včetně velkého červeného srdce na tváři. Líčidla pak musela rychle umýt, aby stihla odjezd na chatu. V rámci večera vystoupil i nestárnoucí Petr Janda. Ten vyjádřil svou podporu a obdiv dětem za to, jak skvěle se se svým osudem zvládají prát. Sám prý vyrůstal v harmonické úplné rodině a je pro něj jen těžko představitelné, že by se v životě musel obejít bez milující rodiny. S Kateřinou Neumannovou Pavel Anděl zavzpomínal na dojemný moment z olympiády v Turíně, kdy se k ní za cílovou čarou rozběhla malá dcerka. Nyní již dospělá Lucie se focení s Jakubem Ludvíkem také zúčastnila.

 sRDCE_NA_DLANI_křest

Nejdráže vydražené obrazy byly se zmíněnými Eliškou Balzerovou a Petrem Jandou, ale na dračku byl i obraz s Miraiem Navrátilem, frontmanem skupiny Mirai, nebo s Jankem Ledeckým. Jednotlivé kalendáře jsou nyní k dispozici k zakoupení na webových stránkách fondu Srdce na dlani.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: NF Srdce na dlani