ijournal.cz

Svatojakubská pouť Evy Čerešňákové. Křest její knihy si nenechala ujít spousta hostů

red Zdroj: archiv foto: Eva Čerešňáková 15.2.2023 Párty a večírky

   Moderátorka Eva Čerešňáková představila při křtu v luxusním hotelu v centru Prahy svou druhou knížku.

Eva Čerešňáková po křtu své druhé knihy

Po první knize Miss, sny vs. realita, ve které vzpomínala na svou cestu k titulu České vicemiss 2007 a kterou vydala v roce 2015, sepsala bývalá modelka svou pouť do Santiaga de Compostela. Svatojakubskou pouť podnikla sama neplánovaně v pandemickém roce 2020 a zpětně ji hodnotí jako úžasnou dovolenou, na kterou velmi ráda vzpomíná. Podniknout něco takového dodnes považuje tak trochu za úlet a i proto knihu pojmenovala „Úlet civilizované holky: Moje cesta do Santiaga.“ Česká Miss 2008 Eliška Bučková, herečka Denisa Pfauserová a kněz Zbigniew Czendlik se stali kmotry a knihu slavnostně pokřtili. Křest moderovala Lucie Křížková, hudební doprovod nabídlo Duo Divine a událost si nenechalo ujít mnoho známých tváří, mezi kterými byl i Jaromír Jágr s přítelkyní Dominikou.

Křest knihy Evy Čerešňákové

Mám upřímnou radost a jsem vděčná, že je knížka o mé pouti do Santiaga na světě. Nezdá se to, ale napsat a vydat knížku je poměrně dlouhý proces, trvalo to více jak rok a chvílemi to byl tak trošku porod,“ řekla s nadsázkou Eva Čerešňáková, která v šatech od návrhářky Lenky Mulabegovič ukázala bříško v šestém měsíci těhotenství. „Potěšilo mě a příjemně překvapilo, kolik lidí i známých tváří přijalo mé pozvání na křest do hotelu Augustine. Nečekala jsem to a je to nádherný dárek k takové události, mít možnost to s nimi oslavit. Děkuji za něj!“ A proč Eva svou pouť podnikla a napsala? „V pandemickém roce nebylo možné moc cestovat a vyrazit na pouť mi při větším pracovním vytížení přišlo jako skvělý nápad na dovolenou, ale samozřejmě to byl i tak trošku úlet. Chtěla jsem vyčistit hlavu a zažít něco netradičního. Až po návratu z putování jsem se po nesmírném množství reakcí ze svého okolí i sociálních sítí rozhodla o svůj zážitek podělit a sepsat ho. Tím jsem si pouť prožila vlastně ještě jednou.“

Mezi budoucí maminky patří i herečka a kmotra knížky Denisa Pfauserová, která cestu do Santiaga podnikla hned dvakrát. „Moc ráda na pouť vzpomínám a už den po návratu jsem tehdy přemýšlela, že bych šla hned znovu. A proč jsem šla dvakrát a dvakrát tu stejnou trasu? No poprvé jsem byla nezkušená, táhla na zádech asi dvanáct kilo, nevěděla co a jak, ztratila se a vyšla najednou třeba na dálnici. Podruhé jsem chtěla zjistit, jaký jsem udělala progres. Netáhla jsem sebou lahvičky šamponu a kondicionéru a měla na zádech jen pět kilo. Jde to, nabalit se nalehko a zvládnout to!“ vzpomínala na své putování Denisa, která taktéž ukázala své těhotenské bříško.

Modelka a Česká Miss 2008 Eliška Bučková prozradila, že jít Camino de Santiago patří mezi její sny. „Moc bych si přála tu pouť jít. Plánovala jsem to už dříve se svým bratrem, ale když to loni navrhl, že můžeme vyrazit, tak termín, kdy měl dovolenou, jsem já organizovala dětské tábory a v danou dobu to nezvládla. Vyrazil tedy sám. Doufám ale, že i mně se někdy podaří Svatojakubskou pouť podniknout,“ uvedla Eliška, která se nedávno se svým partnerem přestěhovala z centra Prahy na její okraj a plánuje nové projekty zaměřené na aktivity s dětmi, což ji nesmírně naplňuje.

knihaKmotrem knihy se stal také populární kněz i spisovatel Zbigniew Czendlik. Ten napsal úspěšnou knihu Postel hospoda kostel a i když cestu do Santiaga zatím neabsolvoval, má samozřejmě k poutím blízko. Křest knihy si náležitě užíval a s moderátorkou Lucií Křížkovou trefně vtipkoval. „Otázek už stačilo, protože od zpovídání jsem tady já.“ A na dotaz, jestli se na pouť do Santiaga chystá, odpověděl: „Když už ji Eva absolvovala a sepsala, tak se moc těším, že si to přečtu a prožiju ji při tom čtení, to ani nemusím nikam chodit,“ pobavil hosty křtu před tím, než knihu šampaňským pokřtil.

Mezi hosty, jenž si tuto společenskou událost nenechali ujít, byla Eliška Hašková Coolidge, která je bývalou ředitelkou Kanceláře prezidentských zpráv a sekretářku pěti amerických prezidentů v Bílém domě a taktéž byla kmotrou první knížky Evy Čerešňákové, dále moderátorka Štěpánka Duchková, modelka a moderátorka Jana Doleželová, hudebník Felix Slováček i hokejová legenda Jaromír Jágr s přítelkyní Dominikou Branišovou.

Knihu Evy Čerešňákové „Úlet civilizované holky: Moje pouť do Santiaga“ vydalo vydavatelství Návrat domů a v průběhu února bude dostupná v nejrůznějších knihkupectvích po České republice.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: archiv foto: Eva Čerešňáková