Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Středa, 22.Květen 2019
ijournal.cz

Svátek gastronomie v Mikulově již podeváté

red Zdroj: www.mgfest.cz 16.5.2018 Aktuality a pozvánky, Festivaly

Rezervujte si v diáři první červnový víkend. V malebném Mikulově se totiž koná prestižní Gurmet festival.      A ani se nechce věřit, že letošní ročník bude již devátý.

Mikulov
Do bíl
ého města na hranicích s Rakouskem přijedou na víkend od 1. do 3. června 2018 kuchařské hvězdy z národního týmu AKC ČR, kteří působí v nejlepších českých restauracích, jako je La Veranda, Francouzská restaurace v Obecním domě, Avantgarde či Eska, tedy Jan Horký, Martin Svatek, Miroslav Husák, Petr Vlásek, Jaroslav Kozdělka, Patrik Bečvář a Radek David.

Jan HorkýRadek DavidPatrik BečvářKaždý z nich připraví speciální degustační menu, které odpovídá zvolenému tématu festivalu. Tím je v tomto roce vzpomínka na Leopolda Ignáce Josefa knížete z Ditrichštejna, pátého majitele Mikulova, nositele Řádu zlatého rouna a nejvyššího štolbu císaře Josefa I.

Leopold podnikl společně se svým bratrem Walterem Xaverem kavalírskou cestu po Francii a Itálii, kde vedle mnohých krás poznal také vytříbenou kuchyni. A právě zde – tedy v italské a francouzské kuchyni z přelomu 17. a 18. století – se inspirovali naši šéfkuchaři při přípravě svých originálních pokrmů. Unikátní speciality, které můžete ochutnat pouze v rámci mikulovského Gurmet festivalu, již tradičně doplní vína z Bio vinařství Víno Marcinčák a Vinařství Volařík.Sauvignon Blanc

Riesling RV slámové víno 2012 

Patrony festivalu jsou Taťána a Ondřej Gregor Brzobohatí.

Další informace o 9. ročníku MIKULOV GOURMET FESTIVALU najdete na stránkách www.mgfest.cz.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.mgfest.cz