ijournal.cz

Suché mytí iDry, to nejlepší pro vašeho motorového miláčka

red Zdroj: iDry 15.9.2014 Auto-moto

Suché mytí iDry je služba poskytovaná klientům v následující podobě – firma iDry po objednání klientem dojede na určené místo (parkoviště u zaměstnání, parkovací místo doma apod.) a tam vůz či více vozů umyje technologií suchého mytí iDry. To znamená bez použití externího přívodu vody, bez znečištění okolí, bez louží. Vůz je po provedení čištění nakonzervován voskem. Doplnit lze čištění a ošetření interiérů hydrofobní úpravou (nevsakují a snadno se čistí vylité tekutiny). Úspora nákladů, ekologické služby a 100% mobilita, to je to, čím dnes u firem i soukromých osob mění iDry zažité stereotypy v mytí svých aut.

Jako sklo

Suché mytí by samozřejmě nebylo možné bez moderních materiálů a fascinujícího pokroku aplikované vědy. Zatímco při použití běžného bavlněného hadru by došlo k roztírání nečistot po povrchu a případnému poškrábání, díky současným technologiím už zažité obavy neplatí. Moderní technologie jsou využity jak při výrobě vláken speciálních utěrek, tak při výrobě čisticích roztoků na bázi vody, jimiž jsou povrchy čištěny.

iDry v akci (2)

O suchém mytí iDry

Suché mytí spotřebuje na jednou auto pouze 2 litry vody (běžné mytí cca 200 litrů). Je velmi rychlé (mytí vnějšku vozu trvá jen půl hodiny) a rovnou konzervuje povrch vozu kvalitním voskem. Samozřejmě i mikroutěrky mají své limity a je logické, že vůz s vrstvou bláta je vhodné nejprve zbavit této vrstvy. Běžné městské, silniční a dálniční znečištění je pro iDry snadným terčem. Ve zkratce – rychlost, kvalitní očista, konzervace povrchu, ekologičnost, úspora času a úspora nákladů.

4

Více o technologii mytí najdete na tomto odkazu: idry.cz/technologie

Mikrovlákna:

Výrobky z mikrovláken se vyznačují vláknitou strukturou, která absorbuje mechanické a tukové nečistoty výrazně rychleji, než dosavadní látky. Mechanické čisticí účinky jsou nesrovnatelně lepší než u běžných hadrů na čištění a šetrnější než u mycí houby. Díky úspoře čisticích prostředků – umožněné tímto mechanickým působením – lze hadry z mikrovlákna nazvat ekologickým výrobkem a mají tak své nenahraditelné místo v ekologickém čištění. Mikrovláknové hadry lze použít v podstatě na všechny povrchy, od skel, monitorů, lakovaných ploch přes běžné povrchy až po podlahy.

2

Žínky z mikrovláken bývají z viskózy, polyesteru nebo polyamidu, někdy s příměsi bavlněných vláken. Například polyesterová vlákna více vážou tuk. Zatěžují životní prostředí stejně tak jako běžné oděvní textilie z těchto umělých vláken. Při znečištění utěrky je vhodné ji vyprat za použití běžných pracích prostředků.

Použití mikrovláknových utěrek

iDry v akciPřednost mikrovláknových utěrek, někdy nazývaných švédské, spočívá v dobrém odstraňování nečistot ulpívajících na všech hladkých a lesklých površích a v jejich dlouhé životnosti. Kromě vody umějí na sebe navázat i mastnoty. Testy potvrdily, že při běžném úklidu může být ušetřeno až 80 % čisticích prostředků. Velká sací schopnost je docílena extrémně tenkými vlákny. Vlákno dlouhé 100 km váží méně než 1 g. Velmi důležité je pracovat s dokonale vyždímanou či jen mírně navlhčenou utěrkou, zcela mokrá již ztrácí svoji účinnost.

Přípravky Eco Touch

Přípravky Eco Touch jsou ekologické produkty vyrobené na vodní bázi. Obsahují antistatické přísady, které odpuzují prach a nečistoty od nalepení na karoserii vozu po mnoho dnů. Obsahují vodu, vysoce kvalitní Carnauba wax (Karnaubský vosk – dodává karoserii úžasný dlouhodobý lesk a ochranu laku), Montan vosk (zvyšuje vodoodpudivost, zlepšuje odolnost vůči otěru a dodává karoserii vysoký lesk) a další patentované přísady, smáčedla, mýdla, čistidla a ochranné polymery, vše na vodní bázi.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: iDry