ijournal.cz

Společnosti Procter & Gamble a Tesco finančně podpořily mladé sportovce

red Zdroj: Procter & Gamble, Tesco 22.7.2015 Významné osobnosti, veřejné projekty

Společnost Procter & Gamble, výrobce značek Ariel, Jar, Lenor nebo Pampers, věnovala 883 150 Kč České olympijské nadaci, která podporuje sportující děti a mládež ze sociálně znevýhodněných rodin a dětských domovů. Prostředky byly vybrány v rámci charitativní akce, která trvala od 3. 6. do 21. 7. 2015. Během této doby směřovalo 1 % z ceny každého prodaného výrobku značky P&G v obchodech Tesco na podporu dětského sportu.

predavani seku (1)„Aby děti nepřicházely o nadšení a radost ze sportu jen kvůli nedostatku finančních prostředků, uspořádal Procter & Gamble charitativní akci na podporu České olympijské nadace,“ říká Juraj Králik, manažer korporátní komunikace Procter & Gamble. „Děkujeme každému, kdo si zakoupil v prodejnách Tesco výrobek P&G a přispěl tak jedním procentem z ceny sportujícím dětem,“ doplnil Juraj Králik.


Podpora komunit, ve kterých působíme, patří dlouhodobě mezi hlavní pilíře našeho podnikání. Jsme proto velmi rádi, že jsme společně s našimi zákazníky mohli přispět k rozvoji sportovních aktivit dětí a mládeže ze sociálně znevýhodněných rodin,“ říká Tomáš Martiňák, Country marketing lead společnosti Tesco pro Českou republiku.

Sport je důležitou součástí zdravého vývoje. Rozvíjí děti nejen fyzicky, ale také je po psychické stránce připravuje na budoucí život. Pomáhá formovat jejich charakter, vytváří nová přátelství a také přináší radost a zážitky na celý život. „Bohužel některé děti kvůli nedostatku financí nemohou sportovat. Proto si velmi ceníme každého, kdo nám pomáhá hledat prostředky, které jsou určeny právě znevýhodněným mladým sportovcům,“ vyzdvihuje úsilí společností Procter & Gamble a Tesco prezident České olympijské nadace Jan Železný.

Část vybraných finančních prostředků je určena na konkrétní věci pro děti – sportovní vybavení, sportovní kurzy, kroužky nebo soustředění. Z druhé části výtěžku byl uspořádán dětský sportovně-dobrodružný kemp u Vranovské přehrady, kde si s dětmi ze znevýhodněného prostředí zasportovala i Miroslava Knapková, patronka České olympijské nadace a olympijská vítězka ve skifu z roku 2012.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Procter & Gamble, Tesco