ijournal.cz

Soutěž Batist Nej sestřička má za sebou soustředění v Dětenicích. Středověk byl na dosah!

red Zdroj: www.nejsestricka.cz 7.6.2018 Společenské akce a události

Přípravou na velké finále pokračuje 10. ročník soutěže Batist Nej sestřička 2018, kterou pořádá ředitel soutěže David Novotný. Deset zdravotních sestřiček a dva zdravotní bratři se pro tentokrát sjeli do Zámeckého resortu v Dětenicích, kde si užívali pravou středověkou atmosféru. Netradiční kuchyně, zařízení pokojů a celého hotelu pobavilo nejen finalistky, ale i jejich patrony z řad známých osobností.

Na programu soustředění byl nácvik choreografie, braní míry na šaty od firmy Bernhartd a oblečení od Fashionsoul.cz, zkouška zdravotních oděvů od firmy Zdravtex a hlavně nafocení soutěžního kalendáře. Soutěžící tak okusili i jiný pracovní kolotoč, než ten jejich na nemocničních odděleních.

finalistky s patrony

Se svou sestřičkou fotila kalendář i zpěvačka a herečka Eva Burešová, s kterou si vítězka nebo vítěz soutěže zahraje v primáckém seriálu Modrý kód.

„Sestřičky jsou potřebné a zlaté. Při natáčení Modrého kódu jsem si jednou opravdu zlomila nohu. A sestra na chirurgii mě učila namé vlastní zlomené noze přikládat sádru. To mi připadalo hodně vtipné. Ale toto jsou takové dovednosti, které se vám mohou při herecké práci kdykoliv hodit. V Modrém kódu mi pak upravovali natáčecí obrazy, aby ta zlomená, zasádrovaná noha nebyla vidět,“ vzpomínala Eva Burešová, která se před nástupem na focení nechala nalíčit šikovným kosmetikem Petrem Pity Krejczim.

Na focení kalendáře se chystala i modelka a herečka Kateřina Kornová. „Díky Davidovi Novotnému jsem poznala, o čem tato soutěž je a přijde mi jako správná myšlenka, ocenit a oslavit toto náročné povolání.Shodou okolností moje sestra je dětská sestřička a moje kamarádka, herečka Uršula Kluková je také původně zdravotní sestra. Proto téma zdravotnictví je mi blízké. Mám tady možnost podpořit 10 sympatických finalistek a 2 bratry. Jsem zvědavá, komu budu dělat patrona, jestli sestřičce nebo bratrovi. Ale sestru mám doma, tak bych asi dala přednost tomu bratrovi,“ smála se Kateřina.

Kornová s Novotným

Zpěvák Peter Pecha přiznal, že by ho práce ve zdravotnictví lákala. Měl ale podmínku! „Já bych si dovedl představit pracovat ve zdravotnictví. Ale muselo by to být na dětském oddělení. S dětmi bych si celý den hrál a hodně bychom se spolu vyblbli,“ snil zpěvák svoji kariéru za pobavení přítomných sestřiček. „No to by to vypadalo! Ono takhle děti někdy udržet v klidu dá dost práce, jinak by oddělení vypadalo jak po výbuchu.“

Šinkorová, Pecha

To Marian Vojko má jasno. „Tohle je náročné povolání. To bych nemohl dělat. Moje maminka je zdravotní sestra, a když jsem byl malý a řízl se do prstu, tak mi tvrdila, že mi z toho vyteče střevo. To jsem byl hodně vyděšený. A jsem docela vyděšený do dneška, protože nesnáším krev. Když mi berou krev, tak odpadávám. Rád bych třeba dával krev, ale tu by mi museli vzít snad pod narkózou. Sestřiček je tady dneska habaděj, tak doufám, že vyhraje ta, která umí nejlépe odebírat krev,“ řekl zpěvák, který upřednostňuje sestry před bratry. „Držím palce ženám, které k tomu povolání mají od přírody takový vroucnější vztah.My umělci a lékaři máme podobné povolání. Doktoři tam mají ty sestřičky a my máme tanečnice a také pracujeme po večerech…,“ nechal otevřenou myšlenku nenapravitelný vtipálek Marian Vojtko.

Vojtko

Mezi přítomnými se hodně probírala otázka zdravotních bratrů. Zatímco sestřičky si přítomnost bratrů v ženském kolektivu pochvalovaly, bratři se drželi zkrátka. Pracovat mezi ženskými, když mají přesilu, je hodně náročné. V rámci udržení duševního zdraví musím tak jednou do měsíce do lesa a pokácet tam strom. Udělat prostě nějakou čistě mužskou práci,“ přeháněl se smíchem finalista-bratr.

Mezi další hosty soustředění patřila Daniela Šinkorová, Monika Štiková, Jan Přeučil, Eva Hrušková, Uršula Kluková či herečka z Modrého kódu Anastázie Chocholatá.

Na zahájení nového jubilejního 10. ročníku zavítal generální ředitel Batist Medical a.s. Ing. Tomáš Mertlík, který poděkoval zdravotním sestrám za jejich nelehkou práci. „Jsme rádi, že vám naše výrobky Batist pomáhají při Vaší práci a jsme součástí této bohulibé akce. Tato akce má sloužit jako poděkování zdravotním sestřičkám a daný účel plní“ dodal Mertlík.

Dále promluvili na tiskové konferenci viceprezidentka České asociace sester Anna Skalická, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Ing. Aleš Cabicar či zastupitelka města Náchoda Soňa Marková, kteří ocenili práci zdravotních sester.

A jak vidí letošní soutěž její ředitel David Novotný? „Tuhle soutěž mám velmi rád, protože není o věku a kráse, ale vybírá se nejlepší sestřička či bratra, kteří jsou odborně a lidsky na výši. A to je velmi cenné. Přihlásilo se 513 zdravotnic a zdravotníků a z toho jsme vybrali stávající finálovou dvanáctku.Finálové soutěžní klání obohatíme umělci a známými osobnostmi. Vítěz si zahraje i v seriálu Modrý kód. Nebudou chybět ani krásní mladící ze soutěže Muž roku. Myslím, že si finále soutěže Batist Nej sestřička v Náchodě všichni užijeme.“

Komu tedy předá úřadující Batist Nej sestřička 2017 Martina Pěnkavová z Nemocnice Na Bulovce pomyslnou korunku? Bude to sestřička nebo zdravotní bratr? To se dozvíme při finále soutěže v Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě dne 15. září 2018.

Více informací o soutěži na www.nejsestricka.cz.

Generální partneři jsou: BATIST Medical a.s., Červený Kostelec a Královéhradecká lékárna.

 

Komu budeme letos držet palce?

1. Ivana Lelkesová, 50 let, Nemocnice Nové Město na Moravě, porodní asistentka na porodním sále

2. Helena Bicanová, 55 let, Fakultní Nemocnice Plzeň, oddělení klinické farmakologie vrchní sestra

3. Jana Minaříková, 54 let, Fakultní nemocnice Motol, Neurologické oddělení pro dospělé

4. Miriam Valchářová, 43 let, Vsetínská nemocnice a.s., vrchní sestra, chirurgické oddělení

5. Michal Svoboda, 30 let, Nemocnice Na Bulovce, všeobecný bratr na interní JIP

6. Simona Rýdlová, 35 let, Oblastní Nemocnice Náchod, všeobecná sestra, Endoskopické centrum

7. Dana Roudnická, 46 let, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, staniční sestra, ambulance Kliniky otolaryngologie

8. Eva Drahorádová, 38 let, Oblastní nemocnice Kladno, staniční sestra na chirurgickém oddělení intenzívní péče

9. Petra Abrahamová, 42 let, Krajská zdravotní Ústí nad Labem, vrchní sestra na centrálním operačním sále

10. Marcela Šagátová, 43 let, Krajská Nemocnice T. Bati a.s. Zlín, staniční sestra oddělení dlouhodobě nemocných

11. Jiří Medek, 32 let, Karlovarská krajská nemocnice a.s., chirurgicko-ortopedické JIP Nemocnice Karlovy Vary

12. Hana Hladíková, 47 let, Nemocnice Jihlava, vrchní sestra urgentního příjmu

 

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.nejsestricka.cz