ijournal.cz

Poslední natáčecí den filmu „Gump Jsme dvojka“ vytvořil rekord v počtu psů ve filmové scéně

red Zdroj: Helena Váňová Production, foto: Kristýna Zůzová 12.9.2023 Společenské akce a události
V rámci pokračování filmu o psím klukovi Gumpovi, který diváci spatří koncem března příštího roku, se uskutečnil rekord největšího počtu psů ve filmu. Navzdory letním teplotám se v Louňovicích pod Blaníkem sešlo bezmála deset tisíc lidí se třemi a půl tisíci pejsky. Poté, co zhlédli a poslechli si program na pódiu, statečně absolvovali výšlap na horu Blaník. Nebyli v tom ovšem sami. Kromě pejska Gumpa se na Blaník vydali také herci filmu Gump: Vica Kerekeš, Richard Krajčo, Štěpán Kozub a Nela Boudová. V čele průvodu dodávali energii ostatním pochodujícím. Po náročném výšlapu se ještě s těmi, kdo projevili zájem, ochotně vyfotili nebo jim podepsali knihy o Gumpovi.

Gump
“Jsem úplně nadšený z lidí, kteří sem dnes přišli”, neskrýval radost nad rekordním počtem skvělých komparzistů režisér filmu F. A. Brabec. “Tak disciplínovaný komparz lidí a psů – to je snad sen každého režiséra! Moc chválím jejich vytrvalost i dobrou náladu, kterou si i v tomhle horku zachovali.” 

režisér F. A. Brabec
Pochvalu si zaslouží také místní dobrovolní hasiči, kteří kropili cestu na Blaník, aby pejsky během výšlapu nepálily tlapky a snížila se teplota cesty. O vodu a občerstvení pro psy se postaralo Super zoo, o výbornou náladu po výšlapu akustický koncert Olgy Lounové.

Gump
V rámci programu, který ve spolupráci s produkcí filmu připravilo rádio Blaník a zazpíval v něm i Richard Krajčo, se přítomní dozvěděli výslednou částku z prodeje malovaných kamínků s motivy Gumpa. Částka činí 510 tisíc korun a bude rozdělena 25 organizacím, které pomáhají týraným nebo opuštěným psům. 
Gump


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Helena Váňová Production, foto: Kristýna Zůzová