ijournal.cz

Radka Rosická a Libuška Rohlíčková byly v pekárně hypermarketu Tesco Eden jako doma

red Zdroj: Tesco 6.4.2019 Celebrity
Velikonoce se blíží a s nimi i čas mazanců, jidášů, beránků a jiných tradičních pochoutek. Jak na takový správný český mazanec? To se rozhodla vyzkoušet bývalá modelka Radka Rosická, manželka slavného fotbalisty a exmanželka Pepy Vojtka a Dana Hůlky Libuška Rohlíčková se synem Matyášem. Jedenáctiletého školáka má právě se slavným rockerem.

Tesco_-_pečení_s_autisty_Rosická
Tesco_-_pečení_s_autisty_Rohlíčková

Peklo se 2. dubna, v den, který byl vyhlášen Světovým dnem porozumění autismu. Proto se v pekárně hypermarketu Tesco Eden zapojily i děti s autismem. Obě slavné maminky se však shodly, že jim dvanáctiletý autista Vítek skvěle pomohl. I když ho zajímaly spíše technické věci, než kolik rozinek přidat do nakynutých bochánků.

Tesco_-_pečení_s_autisty

Radka Rosická je svým pekařským nebo spíše cukrářským uměním vyhlášená. Ale jak sama poznamenala – je taková česká klasika. „Já v kuchyni moc neexperimentuju. Mám ráda českou klasiku, žádné nové recepty nevymýšlím. I kluci mají rádi česká tradiční jídla,“ usmála se bývalá rosnička, která si v pekárně vedla velice zkušeně. Vždyť už taky vaří na poloprofesionální úrovní. Domácí kuchyňský pult už jí byl malý. I tradiční mazance, které tento týden pekla, byly o poznání nadýchanější a lepší než ty, co si vyzkoušeli další pozvaní hosté. „Počkejte, já to po vás poopravím,“ smála se Rosická, když viděla některé z bochánků, které měly jít do pece. Stačilo par vteřin a v jejích rukou vznikly krásné produkty, které putovaly do vršovického domova pro seniory. Takže se díky této velikonoční aktivitě podařilo udělat radost hned dvakrát. Pečení proběhlo pod odborným dohledem technologa pekárenské výroby Jaroslava Heptnera, a protože pomocníků není nikdy dost, ruku k dílu přiložil i Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco pro Českou Republiku.

Tesco_-_pečení_s_autisty_všichni

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Tesco