Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Pondělí, 23.Září 2019
ijournal.cz

Pozvánka na akci Dětem 20.9.

red Zdroj: VIP Osobnosti, Dětské centrum Paprsek 7.9.2014 Aktuality a pozvánky

Na sobotu 20.9. 2014 od 10:00 hod v Praze Motole jste srdečně zváni do Caravan Campu na charitativní akci Dětského centra PAPRSEK. Záštitu nad touto akcí přebralo MŠMT a ZZSHMP.

Přijďte s námi podpořit tento ojedinělý projekt pro handicapované děti a strávit s námi příjemný den, plný her soutěží a zábavy.

Charitativní akci zahájí ve 13:00 ředitel Záchranné služby Hlavního města Prahy, MUDr. Zdeněk Schwarz.


Hlavní program zajistí od 13:30 hod přední umělci Divadla Broadway formou ochutnávky z muzikálů z nadcházející divadelní sezony. Divadlo Broadway dodá hlavní ceny pro výherce soutěží a to v podobě lístků na oblíbené muzikály. Hlavní výherce bude mít také možnost nahlédnout před představením do zákulisí a poznat tak alespoň trochu práci lidí, kteří nejsou při představení vidět, ale bez jejich práce by představení nešlo zrealizovat.

Součástí odpoledního programu bude také možnost nahlédnout na práci záchranných týmů a sanitních vozů.

Záštitu nad touto dobročinnou akcí převzala  Pražská záchranná služba. Jaké jsou zkušenosti s těmito pacienty sdělil ředitel a záchranář MUDr. Zdeněk Schwarz: „Nemocné děti jsou nás vždy traumatizujícím zážitkem. Výjezdy k dětem jsou psychicky náročné a i profesionálové na záchrance je obtížně vnímají a pociťují. Specifická a malá skupina jsou postižené děti. Měl jsem několik dětí na vozíčku a s nevyléčitelnou nemocí. Individuální přístup vyžadují děti s postižením zraku nebo sluchu a řeči. Smutnou skupinou jsou děti s postižením intelektu a nevyléčitelně nemocní. Je to vždy smutný a velmi intenzivní psychický zážitek. Na jednu stranu vás pohltí osud těchto dětí a jejich rodičů a na druhou stranu radost, že nemáte takový osobní životní zážitek a že máte zdravé děti. Nijak to nemění naší práci a postup, protože k dětem a ostatním pacientům přistupujeme stejně, tj. s maximální obezřetností a ohleduplností. Podvědomě ale určitě zvyšuje taková situace a smutný osud postižených naše receptory a psychiku. Postižení bývají mnohdy zdrojem energie, kterou nám svým postojem a přístupem i radostí ze života dávají. Ze zkušeností vím, že stejně tak se chovají i ostatní zdravotníci a nikdy jsem nezaznamenal žádná negativa,“ uzavírá ředitel pražské záchrany, MUDr. Zdeněk Schwarz.

Organizačně se na této akci podílí také Společenská agentura VIP osobnosti. „Podle mého názoru by se o této akci mělo mluvit s pokorou a obdivem nejen k těm, kteří jsou nemocní, ale i k lidem, kteří se o postižené děti starají a pomáhají jim, pokud je to možné, začlenit se do běžného života. Věřím, že tento den bude pro děti milým zážitkem,“ říká majitelka a spoluorganizátorka této akce agentury Alena Hájková.

Jak se těší na moderování Luboš Procházka? „Pro mne je důležitý smysl celé akce. A ten je: udělat radost dětem a vykouzlit jim úsměv na tváři,“ uzavírá moderátor.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: VIP Osobnosti, Dětské centrum Paprsek