ijournal.cz

Porta 2017 oslaví 23. – 25. 6. v Řevnicích své desáté výročí u Berounky

red Zdroj: www.kmagency.webnode.cz 17.6.2017 Aktuality a pozvánky, Festivaly

V roce 2008 se z Jihlavy přestěhovala do krásného Lesního divadla a zde také proběhne desátý řevnický a zároveň 51. ročník tohoto nejstaršího českého open-ér festivalu, který se narodil 1967. Porta 2017 opět nabídne pestrý program a zároveň oslaví i 10 let v Řevnicích rozkrojením dortu, šampaňským a křtem nového 2CD – Porta slaví 50.

CD Porta 50
Na Portě bude soutěžit kolem dvaceti soutěžících  z celé České republiky. Novinkou na Portě v Řevnicích bude letos finále autorské soutěže, která proběhne jako součást interpretačního klání a která se do lesního divadla po mnoha letech přestěhovala z Ústí nad Labem. Soutěže budou probíhat jak v Lesním divadle, tak na druhé scéně Porty u volejbalového hřiště  a tak si návštěvníci budou moci vychutnat krásu lesa při procházce mezi oběma scénami. Porta 2017 představí jako vždy celou plejádu zajímavých hostů. Budou to známé osobnosti i nové mladé kapely a  interpreti jako např., Light &love, Voxel, Petr Bende, nebo dnes již hvězda písničkářské scény Tomáš Klus. Každý festivalový den bude mít jako vrchol dne svoji hvězdu, nebo souhvězdí folk a country scény. V pátek to bude například František Nedvěd, v sobotu Tomáš Klus, Petr Kocman s Alanem Mikuškem a  také Ivo Jahelka. V neděli, kdy budou předány ceny Porty 2017, se představí Věra Martinová, Petr Bende, a stále populárnější písničkář Voxel. Je na co se těšit…

P. Kocman P.Bende


T._Klus_a_Jirka_Kucerovsky_ V_Martinova

Zatím co Petr Bende, Crossbandi a Tomáš Klus v Řevnicích již vystupovali, Voxel a Light&Love se na Portě představí poprvé. Jejich popularita u mladší generace letí prudce nahoru a Youtube je toho důkazem. Jejich vystoupení by si neměl nechat ujít nikdo, kdo očekává od Porty zase něco nového… V každém případě je rozdíl mezi jejich vystoupením s kapelou na Youtube a koncertním provedením. Jejich tvorba je originální a při tom velmi hudebně emotivní a míří přímo na srdce fanoušků. K této nové generaci stoupající v popularitě strmě vzhůru patří i písničkář s uměleckým jménem VOXEL. Jak vidno, Porta přináší nejen tradiční žánrové jistoty folku a country muziky, ale její dramaturgie stojí právě na pestrosti hostů, kvůli kterým stojí za to na Portu přijít, přijet, nebo se nechat přivézt….

Porta - Lesni opera

Porta a vydavatelství Avik připravili pro tento rok 2CD, které obsahuje 31 písniček, které zazněly na 50. ročníku Porty v roce 2016.  Je to hvězdné dvojalbum! Spirituálové, Křesťan, Žalman, Wabi Daněk,  Samson, AG Flek, Epydemye, Nezmaři, Taxmeni, Marien, a další vítězové z celé historie Porty.

Desetiletá řevnická tradice je podpořena další desetiletou tradicí a tou je podpora Porty ze strany Středočeského kraje. Záštitu nad festivalem převzala hejtmanka středočeského kraje Jaroslava Pokorná – Jermanová.

Předprodej vstupenek na Portu v Řevnicích – na městském úřadě  nebo na – www.porta-festival.cz

Žhavé novinky, nebo videa  z Porty najdete na FB Porty  https://www.facebook.com/porta.revnice/?ref=bookmarks

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.kmagency.webnode.cz