ijournal.cz

Pierre Richard na vinařské návštěvě Prahy

red Zdroj: Wineclub 22.4.2014 Celebrity

Ve středu 23. dubna přijede do České republiky Pierre Richard. Jediným setkáním Pierra Richarda s širokou veřejností během jeho návštěvy proběhne ve čtvrtek odpoledne v kavárně tradičního pražského kina Lucerna. Přímo v centru Prahy má oblíbený francouzský herec v plánu autogramiádu, podepisovat bude vína ze svých vinic. „Roztržitého blondýna“, jenž se do Prahy vrací opět jako vinař, čeká ale mnohem širší a náročnější program.

Na vinici Gruissan

Odpoledne po svém příjezdu do metropole se Pierre Richard setká s Taťánou Kuchařovou na tiskové konferenci a večer se pak osobně zúčastní benefiční večeře ve prospěch její nadace Krása pomoci, která si klade za cíl pomáhat seniorům. Součástí večeře bude i dražba vín z Richardových vinic. Získat bude možné vzácná vína, například Eleve en futs de Chene, limitovanou produkci v láhvi Magnum, momentálně již nedostupný ročník 2009, vedle toho box šesti lahví prémiového CuveeCardinal, 2011 anebo sadu dvou vín Nocesd’Argent ( Stříbrná svatba ), 2010, které vzniklo v omezeném množství 2 700 lahví. Toto víno bylo vyrobeno 25 let po koupi vinařství a právě jím se Pierre Richard představil v Praze jako vinař.

Produkci svého vinařství představí Pierre Richard i široké veřejnosti, svým fanouškům a divákům. Ve čtvrtek 24. dubna od 16:00 proběhne v kavárně kina Lucerna autogramiáda, z níž si zájemci mohou odnést podpis Pierra Richarda přímo na etiketě lahve s jeho vínem. Víno bude možné pořídit přímo na místě.

Pierre_R._se_sudy_vina

Nové víno, které Pierre Richard v Praze představí, je červené, ročník 2011, s názvem Petrus Ricardus pojmenované na počest Richardova stejnojmenného divadelního představení. Uvede ho ve čtvrtek večer na řízené degustaci vedené sommeliérem Ivo Dvořákem. Degustováni budou i další zástupci Richardova středomořského vinařství Château bel Evêque, konkrétně Demon del´Evequebílé a růžové, ročníky 2013, Demon de l´EvequeTradition, 2011, Demon de L´EvequeEleve en fut de Chene, 2011, Château bel EvêqueEleve en fut de Chene, 2011 a prestižní CuveeCardinal, 2011.

V pátek pak Pierre Richard svou účastí zaštítí Francouzský den na veletrhu Víno a delikatesy. Přímo na místě podpoří expozici Wineclub.cz, exklusivního prodejce svých vín i vín hereckého kolegy Gerarda Depardieu. 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Wineclub