Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Neděle, 15.Září 2019
ijournal.cz

Peter Nagy: Indigo vzniklo v kasárnách!

red Zdroj: Kloboukfilm 19.9.2014 Celebrity, Hudba

Když se před třiceti lety ocitl začínající slovenský zpěvák Peter Nagy na vojenské základní službě, byl spíš znechucený, než aby v zeleném mundůru očekával cokoli pozitivního. „Naštěstí jsme mohli po večerech muzicírovat, a tak jsme si jednou ve zkušebně s Mirom Okáľom plácli. Založíme kapelu s názvem po mém prvním hitu Profesor Indigo“, vzpomíná Peter Nagy na vznik Indiga. Po návratu do civilu si půjčili hasičskou zbrojnici, kde celou zimu zkoušeli a snili o muzikantském životě.

IndigoInChicagoPismo

„Chtěli jsme se odlišit. Tomu jsme podřídili aranže, afektovaný zpěv, make up, náušnice, kostkované šátky kolem krku a tanečky ve stylu „new wawe“. A povedlo se; Indigo přitahovalo mladé lidi svou odlišností, pohrdáním starými konvencemi, provokacemi v oblékání, textech, hudbě …

Za 30 let působení si našli své fanoušky po celém světě, od Ruska po Ameriku, Austrálii, Japonsko …

„Miluji atmosféru živých koncertů“, přiznává Peter Nagy a dodává: „Vždycky mě odbourá, když slyším ty davy lidí, jak zpívají naše texty. A pokud se takové věci dějí na zahraničních turné, je to radost maximální!“

INDIGO_Retro_1989

Za 30 let svého působení získal pokoru k publiku, nefunguje jako pouhá „mediální figurka“, je pro něho zásadní jeho práce. Nechce se chlubit ničím jiným, než profesními úspěchy, prací, kterou miluje. A to se odráží i v textech jeho písní. „Vždyť každý den je „Revolver i Muzika“, chuť k zastřelení i do zpěvu, jen si každý musí vybrat, kterou cestu zvolí„, konstatuje zpěvák.

nagy koncert

Peter Nagy a Indigo ke svým třicátinám připravilo na 6. 11. 2014 koncert v pražském divadle Hybernia. Těšit se můžete nejen na staré hity, nové písničky, ale také na hosty: Jožo Ráže a Petra Jandu.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Kloboukfilm