Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Pondělí, 21.Leden 2019
ijournal.cz

Odkaz nadstandardních vztahů Česka a Slovenska je stále živý: Důkazem je prestižní Česko-Slovenský ples v Praze

red Zdroj: www.ceskoslovenskyples.cz 28.10.2018 Aktuality a pozvánky, Hudba

Plesová událost sezóny prozrazuje jména hlavních hvězd a spouští prodej vstupenek!

Velkolepá událost 6. ročník Česko-Slovenského plesu 2019 a očekávaný vrchol plesové sezony se hlásí o slovo u významné příležitosti 100. výročí vzniku Československa. Výjimečný ples obou zemí se tradičně uskuteční v historické budově, kde byl před 100 lety oficiálně vyhlášen společný stát Čechů a Slováků. Česko-Slovenský ples hostí Obecní dům v Praze dne 16. února 2019. Pódium rozzáří zpěvačka s nezaměnitelným hlasem a klenot hudební scény Hana Zagorová, ale také populární slovenská kapela No Name a mnoho dalších.

ČSPles 2018_Obecní dům je na 5. ročník Česko-Slovenského plesu připraven

Oslava 30. výročí Sametové revoluce a 50. výročí prvního slovenského plesu v Praze

Prestižní společenská událost Česko-Slovenský ples 2019 se ponese v duchu oslav a připomínek z historie. Hosté plesu se stanou součástí slavnostní připomínky dějinné události – 30. výročí Sametové revoluce. Program se ponese rovněž v duchu oslav půlstoletí od prvního slovenského plesu v Praze. V roce 1969 po vzniku federace byl v Praze založen Místní odbor Matice slovenské, který 23. dubna 1969 zorganizoval v sídle federálního Ministerstva zahraničních věcí v Černínském paláci (dnešní sídlo Ministerstva zahraničních věcí České republiky) tzv. Společenský seznamovací večer. Hosty večerem provázela trojice Miroslav Horníček – Milan Lasica – Július Satinský s tanečním orchestrem. Dodnes se o něm hovoří jako o prvním slovenském plese v Praze. Tímto večerem byla založena tradice každoročně konaných společenských večerů na počest česko-slovenského přátelství. Po Sametové revoluci a od rozdělení federace již pod oficiálním názvem Slovenský ples se pravidelně konal až do roku 2008. A právě na jeho odkaz navazuje Česko-Slovenský ples, který je nejen připomínkou, ale také živým důkazem nadstandardních vztahů mezi Čechy a Slováky.

ČSPles 2018_Pohled z balkonu Smetanovy síně na tančící účastníky plesu v době vystoupení Báry Basikové

Hlavní hvězdy galavečera

V únoru 2019 se můžete těšit na pestrý program v čele s českým hercem a moderátorem Martinem Dejdarem aslovenskou moderátorkou Lucií Barmošovou. Živým ztělesněním spojení Česka a Slovenska je hlavní hvězda večera, legenda hudební scény Hana Zagorová. V secesních prostorách se ovšem objeví i další zvučná jména. Z řad zpěváků to bude Laďa Kerndl a jeho dcera Tereza Kerndlová, krásná Mária Čírová a charismatický Adam Ďurica. Kapela No Name se svými hity roztančí i to “neplesové” publikum. K tanci bude hostům zpívat a hrát celá plejáda českých a slovenských sólistů, kapel a folklorních souborů. Na hlavním pódiu bude umělce provázet Rozhlasový Big Band Gustava Broma pod taktovkou Vladimíra Valoviče doplněn o smyčcovou sekci. Ovšem to není zdaleka vše, postupně budou organizátoři odtajňovat jména dalších účinkujících.

ČSPles 2016_Pohled z balkonu Obecního domu

Upevňování vzájemných vztahů

Do pražského Obecního domu přicestují každoročně významní hosté nejen ze zmiňovaných obou států, ale i ze zahraničí. Česko-Slovenský ples získal vizitku nejelegantnější kulturně společenské akce, kde se upevňují, ale i tvoří vztahy mezi Čechy a Slováky. Pomohl mu k tomu fakt, že navazuje na dlouholetou tradici Slovenských plesů v Praze, organizovaných 40 let. Na Česko-Slovenském plese se každoročně setkávají stovky hostů z různých oblastí společenského a veřejného života, pro které galavečer znamená v první řadě prestiž, ale i tradici. Umožňujeme setkání a přispíváme k bližšímu porozumění mezi českým a slovenským národem tak, jako tomu bylo v minulosti,” říká ředitel Česko-Slovenského plesu Radovan Čaplovič.


Kulinářský zážitek

Zážitek z lahodných pokrmů od šéfkuchaře v souladu se sloganem „To nejlepší z Česka a Slovenska“ ocení i ta nejnáročnější klientela. V sálech Obecního domu se bude servírovat galavečeře z dílny „Francouzské restaurace Art Nouveau”. Mistr kuchyně Patrik Bečvář oceněný titulem Kuchař roku 2013/2014, který se může pochlubit také letošním vítězstvím z Mistrovství světa v Singapuru, bude podávat exkluzivní plesové menu hodné té nejlepší gastronomie. Kreativní umělec připravoval sled chodů pro významné osobnosti, jako jsou George Bush, Barack Obama a pro mnoho dalších.

ČSPles 2018_Ve Smetanově síni je vše nachystáno

Udělení záštit prezidenty

Vzhledem k důstojnosti a charakteru významné společenské události si Česko-Slovenský ples každoročně vyslouží prestižní záštity prezidentů České republiky a Slovenské republiky. Oficiální záštitu nad plesem znovu převzali prezident České republiky J.E. pan Miloš Zeman a prezident Slovenské republiky J.E. pan Andrej Kiska. Jak je již zvykem, v rámci galavečera dostane prostor i prezentace vybraných partnerských měst a regionů z Česka a ze Slovenska, které rovněž plesu udělí své symbolické záštity. O které regiony a města tentokrát půjde, se dozvědí návštěvníci a příznivci Česko-Slovenského plesu již brzy.


Další informace o novinkách, programové skladbě, partnerech a kulinarii budou postupně zveřejňovány na stránkách Česko-Slovenského plesu a profilech na sociálních sítích plesu:

www.ceskoslovenskyples.cz

Facebookový profil

Instagram

kanál You Tube

Informace o vstupenkách na www.ceskoslovenskyples.cz v sekci“Vstupenky”


Historie a současnost Česko-Slovenského plesu

Hlavním organizátorem Česko-Slovenského plesu je společnost ČESKO-SLOVENSKÝ PLES s.r.o., která připravuje ples s dalšími partnery a spoluorganizátory plesu:

ART OF WORD s.r.o. je společností – agenturou, která poskytuje poradenské, marketingové a PR služby, organizuje výstavy, eventy, koncerty a další kulturně-společenské akce v ČR a SR. Každoročně úspěšně organizuje pod záštitou předsedů vlád ČR a SR „Tradiční plavbu lodí po Vltavě – Česko-Slovenský Parník, při příležitosti Česko-Slovenských dnů v ČR“, za účasti vrcholných představitelů ČR, SR a ze zahraničí. Dlouhodobě se spolupodílela na mezinárodním festivalu Česko-Slovenské dny v Plzni (2008–2014). V minulosti zástupce společnosti spoluorganizoval několik ročníků Slovenských plesů v Praze (2002–2008). ART OF WORD s.r.o. byla v uplynulých třech letech hlavním organizátorem Česko-Slovenského plesu 2014–2016 a v letech 2017–2018 jeho spoluorganizátorem.

SLAVICA, s.r.o. je společností – produkční a eventovou agenturou, která poskytuje produkční služby a organizuje eventy, veřejné akce, módní přehlídky, koncerty, výstavy, působí v oblasti managementu umělců z ČR a SR, zastupuje významné české a slovenské hudební interprety a zabezpečuje PR a média servis. Od roku 2015 SLAVICA s.r.o. participuje na organizaci Česko-Slovenského plesu.


Česko-Slovenský ples se koná ve spolupráci se Slovensko-Českou společností Praha, Česko-Slovenskou spoločnosťou Bratislava a Obecním domem, a.s. v Praze.

ČSPles 2015

Místem konání Česko-Slovenského plesu jsou každoročně prostory pražského Obecního domu, který patří k nejkrásnějším, nejobdivovanějším a nejreprezentativnějším secesním budovám Prahy. Pro ples Čechů a Slováků má také symbolický význam. 6. ledna 1918 v něm byla podepsána Tříkrálová deklarace a 28. října 1918 vyhlášena Československá republika. Obecní dům vstoupil podruhé významně do historie česko-slovenské státnosti prvními vyjednáváními o pádu komunismu v listopadu 1989.


Více informací: http://www.ceskoslovenskyples.cz/historie.html

E-mail: vstupenky@ceskoslovenskyples.cz a info@ceskoslovenskyples.cz

Vstupenky lze zakoupit od 28. října 2018, tedy symbolicky v den 100. výročí vzniku Československa na webu www.ceskoslovenskyples.cz v sekci“Vstupenky”. Od 29. 10. 2018 jsou také v prodeji na adrese:

kancelář a sídlo ČESKO-SLOVENSKÝ PLES s.r.o.
Betlémská 1054/8, 110 00 Praha 1, Česká republika
vyřizuje: Peter Giertl

Prodej vstupenek v hotovosti a vyzvednutí vstupenek: po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě.Tel.: +420 776 345 226 (po – pá: 10:00 – 14:30)
E-mail: vstupenky@ceskoslovenskyples.cza info@ceskoslovenskyples.cz

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.ceskoslovenskyples.cz