ijournal.cz

Novinky z Yuzu.cz: Testovací sklenice, likér i další příchutě!

red Zdroj: Yuzu 9.7.2021 Gastronomie

Yuzu se za poslední rok stalo v tuzemsku hitem. Češi si ho oblíbili ve studené i teplé variantě, přimíchaný do sladkých jídel, grilovacích marinád, alko i nealko koktejlů. Yuzu.cz teď přichází na trh s novinkami, které potěší nejen jeho milovníky!

Na e-shopu, kde lze nyní zakoupit několik velikostí Yuzu, se objeví nové balení v „testovací“ variantě: „Nová sklenice je menší a samozřejmě levnější. Chtěli jsme tak Yuzu ještě více zpřístupnit lidem, kteří ho zatím neochutnali. Nyní ho můžou nejdříve vyzkoušet a poté se rozhodnout, zda si koupí větší balení, říká Eliška Hynková za společnosti Yuzu. Nová sklenice (250 g) je k dostání za 99 Kč.

Yuzu Spritz

Žhavou letní novinkou, která vás příjemně osvěží, je Yuzu likér. Ten je vyrobený z pivního destilátu a 30% yuzu. Vysoká koncentrace yuzu dává nápoji výraznou ovocnou chuť i aroma. „Pivní destilát je jemnější než ostatní, vzniká z kvalitnější suroviny, pivního základu. Nechutná ale po pivu, naopak v kombinaci s yuzu a medem dává nápoji perfektně vyváženou hořkost, sladkost i kyselost,“ popisuje Hynková. Z likéru (14 % alkoholu) snadno namícháte koktejl Yuzu Spritz, dá se ale pít i samotný nebo v nápojích dle vlastní chuti. Hotový Yuzu Spritz koupíte v kavárnách CrossCafé, lahev likéru pro přípravu na doma pořídíte na e-shopu yuzu.cz za 499 Kč.
YUZU_for_spritz

 • Recept na Yuzu Spritz (120 ml):
  • 3 díly Prosecco (60 ml)
  • 2 díly YUZU likér (40 ml)
  • 1 díl díl soda (20 ml)
  • led a lístky máty na ozdobu
 •  Postup:
  1. naplníme sklenici až po okraj ledem
  2. naměříme YUZU likér a nalijeme na led;
  3. naměříme prosecco a nalijeme na led;
  4. přidáme perlivou vodu;
  5. ozdobíme lístky máty

 

Nové příchutě

Yuzu.cz také v dohledné době plánuje rozšířit svou produktovou řadu o nové příchutě – maracuju a zázvor. Ty budou zpracovány stejným způsobem jako yuzu, tedy smícháním s medem a cukrem. Již brzy si tedy budete moci vychutnat osvěžující limonády nejenom z yuzu, ale i z dalšího ovoce. K dostání budou také na e-shopu yuzu.cz.

 recept


Pro fanoušky

Pro opravdové nadšence chystá yuzu.cz nejen dobroty, které potěší chuťové pohárky, ale také novou kolekci merche. Domů si tak můžete pořídit yuzu hrneček, ponožky, tašky a mnoho dalšího v novém designu! Novinky se na e-shopu objeví během července.

Yuzu je citrusové ovoce známé také jako yuja. Pochází pravděpodobně z Číny, kde se objevilo již před více než tisíci lety. Nyní ho pěstují především farmáři v Japonsku, Koreji a dalších částech světa. Má silnou žlutou kůru, ale oproti jiným citrusům je kyselejší a aromatičtější. Yuzu je bohatým zdrojem vitaminů a antioxidantů – zejména vitaminu C. Má široké využití zejména při přípravě horkých nápojů, limonád či koktejlů. Lze ho ale využít i v kuchyni, třeba do dezertů nebo marinád na maso.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Yuzu