ijournal.cz

Nově otevřený Pískový svět je ojedinělým zábavním parkem v České republice

red Zdroj: Dolní Morava 20.7.2016 Cestování

logo
Bábovičky na pískovišti a hrady na pláži baví stavět snad každé dítě. Koneckonců jako malí jste to nejspíš dělali i vy. A teď si představte, že jste dítě a máte na hraní celý Pískový svět. Ten totiž nyní stojí na Dolní Moravě. Konkrétně leží u cyklotrasy v malebném údolí pod Králickým Sněžníkem. Jedná se o naprosto ojedinělý zábavní park v České republice, kde si můžete hrát, odpočívat a něco nového se naučit. Zajímá vás, jak velký je takový Pískový svět? Asi tak, že se tam například vejdou podzemní chodby, kterými můžete prolézat. Najdete tam i archeologické stanoviště, kde můžete nacházet a zkoumat archeologické vykopávky a pozůstatky z kostry mamuta. S sebou dětem nemusíte balit nic navíc, pracovní pomůcky pro malé archeology jsou připraveny na místě.

 Piskovy_svet_4

Narazíte tam i na vyřezávané artefakty z doby lovců mamutů – oštěp, náhrdelník, džbán, lidskou kost, sošku nebo pazourek. Součástí Pískového světa je i Divoký západ s domečky „School“, „Station“, „Jail“, „Maining“ a „Saloon“. Do těch se dostanete sítí, lezeckou stěnou nebo žebříkem a ven skluzavkou. Na pískovišti si vyhrají caparti, větší děti, ale zabaví se tu i dospělí. Malé děti si zamilují tzv. Malou pískovou sestavu, což je stanoviště pro přemísťování písku s pracovním stolem, kbelíky a trychtýři. Pro větší děti je tu Velká písková sestava, kde už po kolejích jezdí opravdový pískový vlak. Vyřádíte se i na kolotoči, terénní houpačce nebo při rýžování zlata a drahého kamení.

 Children conduct archeological excavations

Zajeďte se podívat na čerstvou a ojedinělou novinku v České republice. A při plánování výletu zvažte zakoupení výhodného Family pasu. Takový lístek zahrnuje vstupy do dalších zábavních parků jako je Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park, včetně Pískového světa. Kromě všech atrakcí si v resortu Dolní Morava užijete krásy místní přírody, lokální gastronomii, skvělé ubytování a luxusní wellness. Můžete hrát bowling, jezdit na kole, chodit pěšky, cvičit, plavat v bazénu nebo jen tak „vypnout“ a číst si.

Piskovy_svet_6

Podrobnější informace o ubytování a novinkách najdete na www.hotel-dolnimorava.cz nebo www.dolnimorava.cz

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Dolní Morava