ijournal.cz

Nová termostatická baterie GROHTHERM 500 umožňuje všem dopřát si bezkonkurenční zážitek

red Zdroj: Grohe 31.10.2021 Hi-tech a bydlení

  • Bezpečná: Nová termostatická baterie GROHE nabízí ničím nerušený požitek ze sprchování díky konstantní a snadno nastavitelné teplotě
  • Ekologická: Integrované funkce pro úsporu vody, jako je GROHE EcoButton, umožňují snížit spotřebu vody až o 50 %, aniž by to bylo na úkor komfortu
  • Cenově dostupná: Je to ideální vstupní produkt, který přináší základní výhody termostatu, aniž byste museli platit více než za pákovou baterii

 

Termostat je nezbytnou součástíkaždé moderní koupelny, protože eliminuje to, co 37 % respondentů v průzkumu sprchování označilo za obzvláště nepříjemný faktor při sprchování: kolísání teploty.[1] S novou baterií GROHTHERM 500, která je inteligentním srdcem sprchy, budou podobné stížnosti patřit minulosti: Nejnovější produktové řešení společnosti GROHE zaujme schopností udržet stálou, komfortní teplotu, osobním nastavením a optimálním komfortem – za dostupnou cenu. Carsten Geers, Brand Manager GROHTHERM & Rapido, LIXIL EMENA, je odborníkem na inteligentní sprchové technologie. Vysvětluje, co mohou zákazníci od termostatů GROHE očekávat a pro koho se termostat hodí:

 GROHE GROHTHERM 500 Thermostat 1


Proč potřebuji termostatickou baterii?

Každý tu situaci dobře zná: Sprchujete se, když v tom se teplota vody náhle změní na horkou nebo ledovou. Často je to klíčový okamžik, který rozhoduje o tom, zda váš den začne dobře, nebo špatně. A zde přichází na řadu termostatická baterie. Na rozdíl od běžné pákové baterie vyrovnává výkyvy teploty a udržuje stálou, komfortní teplotu. Termostat vám umožňuje mít kontrolu nad teplotou i při provozu více zdrojů současně, protože vyrovnává teplotní špičky a zabraňuje překvapení v podobě nečekaně studené nebo horké vody během sprchování. Nezáleží na tom, jestli je vaše sprchování rychlé, dlouhé, relaxační nebo zahrnuje několik přestávek – teplota zůstane vždy stejná. Další výhodou je omezovač teploty, který nazýváme tlačítko SafeStop 38°C: Zabraňuje dětem nebo osobám se zrakovým postižením nechtěně zvýšit teplotu a opařit se. Chcete-li zvýšit teplotu nad 38°C, musíte ručně stisknout tlačítko.

 

Teplota během sprchování zůstává konstantní – jak to funguje?

Srdcem našich termostatů je inteligentní kartuše, která pracuje s voskovým prvkem. Směšuje horkou a studenou vodu, dokud není dosaženo zvolené teploty, a okamžitě reaguje na jakoukoli změnu tlaku nebo teploty úpravou směsi horké a studené vody. Pokud dojde k poruše na přívodu studené vody, termostatický ventil se automaticky uzavře a sníží průtok vody na minimum. Páková baterie tyto výhody nenabízí. Proto je termostatická technologie pro spotřebitele skutečnou výhrou.

 
GROHE GROHTHERM 800 Cosmopolitan Thermostatic Shower Set_Chrome_Mood 1


Jak může termostat pomoci s udržitelným životním stylem?

Lidé, kteří se rozhodli pro sprchu vybavenou termostatem, šetří vodu několika způsoby. Například tlačítko GROHE EcoButton snižuje průtok, což vede k úspoře až 50 % vody, aniž by to bylo na úkor kvality sprchování. Jednoduchým stisknutím tlačítka můžete v případě potřeby objem vody zvýšit. Tímto dalším krokem se snažíme uživatele upozornit na jejich jednání a přimět je k udržitelnější spotřebě vody.

Náš průzkum sprchovacích návyků ukázal, že téměř 52 % spotřebitelů vypíná při sprchování vodu[2], například aby si umyli vlasy nebo vyčistili zuby. Termostatická technologie GROHE umožňuje uživatelům pokračovat ve sprchování při požadované teplotě i při vypínání a zapínání vody. Díky tomu je GROHTHERM 500 opravdu převratným pomocníkem, pokud jde o úsporu vody a energie v každodenním životě.

 

Jaká termostatická baterie je pro mě vhodná?


GROHE GROHTHERM 1000 Performance Thermostatic Shower Mixer_Chrome_MoodNaše produktové portfolio musí být stejně rozmanité, jako jsou naši zákazníci. Co se týče funkcí, ale také cen.
Vezměte si například baterii GROHTHERM 500 – je to optimální základní produkt, který nahradí pákovou baterii a umožní vám využívat výhod termostatu, aniž byste museli utrácet další peníze.


Pro zákazníky, kteří chtějí ve sprše větší pohodlí, jsme nedávno představili termostatickou sprchovou baterii GROHTHERM 800 Cosmopolitan s kovovými madly. K dispozici je také GROHTHERM 1000 Performance, která nabízí dodatečnou bezpečnost díky funkci 100% CoolTouch. Ta zaručuje, že teplota těla termostatické baterie nikdy nepřekročí teplotu vody ve sprše.“


[1]
explorare & GROHE, sprchová studie, červen 2020: Německo, Velká Británie, Francie, Nizozemsko, Dánsko, Rusko a Egypt, celkem 3500 respondentů. 37 % respondentů uvedlo, že dávají přednost termostatu, který zabraňuje nežádoucím výkyvům teploty.

[2] explorare & GROHE, sprchová studie, červen 2020: 52 % respondentů uvedlo, že při sprchování vypíná vodu.

Objevte svět termostatických baterií GROHTHERM zde

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Grohe