ijournal.cz

Nová kuchařka Cukrařinka Pečeme s láskou se křtila moučkovým cukrem, výtěžek jde na opuštěné pejsky. Podpořili ji Bendová, Pagáčová, Vojtek i Noid

red Zdroj: foto: archiv, nakladatelství Albatros 14.4.2023 Společenské akce a události

Pečení se věnuje přes dvanáct let, počty dortů, které vytvořila, jdou do tisícovek. Teď ale Andrea Burešová Lišková vydala svou první knihu pod názvem Cukrařinka Pečeme s láskou. Mezi kmotry nechyběla její sestra Alice Bendová, ale i herec Roman Vojtek či zpěvák Václav Noid Bárta. Podpořit kuchařku přišla i herečka Patricie Pagáčová, které bylo obzvlášť sympatické, že část výtěžku z prodeje knížky jde na opuštěné pejsky.

Cukraøinka peèeme s lásko, Andrea Liskova, Bendova, Vojtek, Noid Barta

Křtilo se v pražském Flamingo Lounge & Bar v Dlouhé ulici, a to netradičně. „Čím budeme křtít?“ ptal se Roman Vojtek. „Přece moučkovým cukrem,“ usmívala se Andrea. „Moje kuchařka je jiná v tom, že jsou v ní i tři psí recepty, představovala svou knížku. Část výtěžku jde na pejsky ze spolku Dočasky.cz, od kterých sama pejska mám. Pomoc nejen lidem, ale i zvířatům je pro mě v životě důležitá, takže jsem to takto propojila,“ dodává. Jde o její autorskou prvotinu. „Když mě oslovil Albatros, jestli bych nechtěla kuchařku vydat, myslela jsem si původně, že si spletli mailovou adresu. Pak mi ale manžel i sestra řekli, že bych do toho jít měla, tak jsem je poslechla, vysvětlila.

Ačkoli dortů napekla velké množství, sama si je nedopřává. „Vůbec sladké nejím a ochutnávám jen minimálně, třeba když dělám nový krém. Ale když přede mne dáte bůček, uherák, brambůrky, nebo hranolky, tak to bude hned pryč,“ směje se autorka, která má na kontě i opravdu mimořádné výrobky. „Jsou i dorty, na kterých strávím třeba čtrnáct dnů. Takový dort pak má i 300 kilo. Dělala jsem třeba repliku kasina pro narozeniny kasina ve Vestci, které má náš rodinný kamarád. Pro ně jsem tvořila i dort ve tvaru rulety či hracího automatu,“ dodala.

Cukraøinka peèeme s lásko, Andrea Liskova,

S pečením začala, když se jí narodili synové a z původního koníčku se stala profese. Dařilo se jí natolik, že si její dorty začaly objednávat i mnohé celebrity a stále se k ní vrací. Už asi čtyři roky si od Andrejky objednáváme dorty na všechny oslavy našich dcer, protože umí vytvořit nejlepší Elsy a Anny a k tomu jsou chuťově špičkový, máme je rádi,“ nešetřil chválou zpěvák Vašek Noid Bárta. I když sám si drží figuru a cvičí, občas sladkým zhřeší. „Jeden den v týdnu si sladké můžu dovolit, většinou je to neděle. Třeba když nám Andrejka na sobotní oslavu upeče dort, tak já ho v neděli dojím,“ směje se rocker.

Cukraøinka peèeme s lásko, Andrea Liskova, Bendova, Vojtek, Noid Barta

I Roman Vojtek si u Andrey objednává dorty pro své děti. „U syna se motivy mění, jeden rok měl Minecraft, další na něm byl Pikachu,“ říká. Sám herec ale na křtu dobrotám odolával. „Se sladkým jsme celoživotní kamarádi, i když jsme momentálně trošku na nože. Dal jsem si dvouměsíční výzvu, že vydržím bez sladkého, takže už měsíc jsem neměl žádný přidaný cukr. Ani v nápoji, piju jenom vodu,“ vysvětluje. „Já dorty péct neumím, tak to nechávám na jiných. Ale někdy peču, třeba zdravé banánové muffiny z mandlové mouky, bez cukru,“ dodává.

To Patricie Pagáčová peče ráda, dorty ale jíst nemusí. „Přiznám se, že na sladký úplně nejsem. Čas od času si něco dám, ale spíš než dort, je to kousek čokolády,“ svěřila herečka. „Pečení mě ale strašně baví. Peču pro celý barák, pro rodiče, jen já to pak moc nejím. Ráda peču i dorty, ale nedělám žádné složité. Neumím to tak, jako Andrea,“ dodává.

Cukraøinka peèeme s lásko, Andrea Liskova, Bendova, Vojtek, Noid Barta

Co se jídla týká, je sestra autorky, Alice Bendová, pravým opakem. „Já sladký miluju, ségra ho nejí vůbec, tak já to za ni doháním. Mám ráda třeba tiramisu s hodně krémem, čokoládu, a taky sladký od sestry. Třeba její černý piškot a mascarpone krém s malinami,“ říká. Sama se ale k pečení nehrne. „Moc mi to nejde, proto mi, co se týká dortu, říká dcera Alička: Mami, nech to radši na tetě,“ směje se. „Každý rok chce nějaký jiný. Jednou měla od ségry třeba krásný gymnastický, když dělala gymnastiku a akrobacii,“ prozrazuje.

Cukraøinka peèeme s lásko, Andrea Liskova, Bendova,

O občerstvení na křtu se postarali Jenda Jirka z show Peče celá země a Spice Catering. Mezi hosty nechyběly ani další známé osobnosti, například zpěvák Petr Kutheil. Na to, jaké dorty Andrea dělá, se můžete podívat na jejím Instagramu @cukrarinka a novou knihu si lze zakoupit například v nakladatelství Albatros.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: foto: archiv, nakladatelství Albatros