ijournal.cz

Nezapomeňte zkontrolovat své okapy

red Zdroj: Hammerite 11.10.2022 Hi-tech a bydlení

Hammerite_Okapy
Chcete-li, aby vám bydlení dlouho vydrželo, je opravdu nezbytné provést kontrolu i těch nejméně dostupných míst. Revize okapů by měla být pro každého majitele domu naprostou samozřejmostí. Vlivem změn teplot a následných korozí se mohou části okapů od sebe oddělit či proděravět a voda pak může při dešti odkapávat nebo přímo téct na dům. To následně způsobuje mnoho dalších nepříjemností, kterým jde díky prevenci předejít.

okapy

Mezi nejběžnější závady okapů patří jejich ucpání, které bývá zapříčiněno napadaným listím spolu s nečistotami smytými deštěm ze střechy. Po důkladném vyčištění okapních rour ihned uvidíte, zda není okap poškozen. Pokud v něm najdete malou díru, použijte tmel, kterým nežádoucí otvor zalepíte. Poté okapy očistěte 1-2% roztokem čpavku tak, abyste odstranili bílý povlak a nakonec ho důkladně opláchněte vodou a nechte uschnout. Místa, kde najdete známky koroze, zbavte volné rzi a opatřete je antikorozním nátěrem Hammerite Ultima, který chrání povrch před UV zářením, a zajišťuje tak nátěru dlouhodobou stálost barev a lesku. Podklad, který byl již v minulosti natírán, nezapomeňte zbavit zbytků původní barvy, ale dávejte pozor, abyste nedopatřením nepoškodili ochrannou zinkovou vrstvu. Povlaky nepoškozených a dobře přilnavých starých barev přebruste jemným smirkovým papírem, okap poté oprašte a omyjte vodou s čisticím prostředkem. Barvu nanášejte nejlépe ve dvou vrstvách s potřebným časovým odstupem.

Hammerite ULTIMA_0,75L_od 399 KcTIP!

Hammerite Ultima je univerzální vodou ředitelná barva vhodná na všechny železné i neželezné kovy jako například hliník, pozink, železo a zinek. Nátěr můžete aplikovat přímo na zrezivělý kov bez použití základové barvy. Hammerite Ultima je vhodná pro použití jak v exteriéru, tak i interiéru díky minimálnímu zápachu a rychlosti schnutí. Inovativní technologie Colour lock chrání povrch před UV zářením, a zajišťuje tak nátěru dlouhodobou stálost barev a lesku. Vybírat můžete celkem z 6 barevných odstínů v lesklé nebo matné podobě. Barva Hammerite Ultima zajistí kovovým povrchům ochranu až na 12 let.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Hammerite