ijournal.cz

Nevíte, co s dětmi v karanténě? Máme pro vás tip!

red Zdroj: foto: archiv 31.3.2021 Pro děti, Rady, tipy, názory
Děti potřebují nové podněty, nové akce a zážitky. Přitom karanténa a právě doznívající zima zúžily možnosti aktivit školou povinných dětí na minimum. Pokud nejste zastánci digitálních technologií a raději byste, aby děti reálně a aktivně činnost prožívaly, máme pro vás malý típek. Třeba se u vás doma natolik „zabydlí“, že se stane celoživotním společníkem a zdrojem zábavy.

game-play

Ráno vyhnat děti z postele, dát jim snídani, dohlédnout na online vyučování a na z něj plynoucí úkoly, uvařit oběd a dětem dát volno. A sama si sednout k počítači, protože práci za vás nikdo neudělá. Dát dětem volno ale většinou znamená, že si zalezou k sobě do pokoje k mobilu nebo k počítači. Což o to, klid na práci máte, ale někde uvnitř vám hlodá nejistota, co na tom počítači nebo mobilu dělají a špatné svědomí, že tuhle činnost provozují každý den. Je téměř nemožné je přimět, aby něco vytvářeli, četli knížky, malovali nebo si jinak hráli. Zkuste náš tip a uvidíte, že děti budou nadšené. Naše rada zní: Kupte jim dětské šipky.  

Možná vaše děti kdysi měly terč na suchý zip s kuličkami a učily se tak dobře mířit. S touto hrou pro tří až pětileté děti jste se už logicky rozloučili, ale „vyšší level“ jste dětem už nepořizovali. Proč? No protože: „Šipky jsou hospodskou zábavou a zábavou pro znuděné náctileté, kteří u toho nezřídka popíjejí pivo.“ Tato charakteristika zábavy zvané šipky ve vás zůstala z dob, kdy jakékoli standardní restaurační zařízení neboli hospoda mělo šipkový automat. Hloučky postávajících šestnáctiletých „dětí“ pijících pivo a častujících se hospodskými vtípky – to není vaše představa správného vývoje adolescentů. Takže jste se rozhodli tohle nepodporovat.

Ovšem chyba lávky – dnešní doba už je jiná než „diskotékové devadesátky“. Šipky se staly celosvětovým fenoménem, turnaje se hrají po celém světě a nejlepší sportovci v šipkách se stali ikonami. Zkuste přehodnotit vaši zažitou představu a dětem šipky – nebo šipkový automat pořídit. Nejenže se zvednou z gauče a budou se hýbat, ale procvičí si komunikaci jinak než skrz dotykový displej tabletu nebo klávesnici počítače.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: foto: archiv