ijournal.cz

Nejčistší indigová modř na trhu v kolekci Lindex Better Denim

red Zdroj: Lindex 23.2.2017 Zajímavosti

Dnes se již téměř 90 procent džínového sortimentu Lindex barví tou nejčistší indigovou modří na trhu, což je lepší jak pro životní prostředí, tak pro lidi, kteří s ní pracují. Čistší výroba džínových produktů je součástí úsilí společnosti Lindex dosáhnout toho, že 80 procent všech procesů bude do roku 2020 prováděno udržitelnějším způsobem.

Lindex

„Pracujeme na snížení naší ekologické stopy ve všech fázích výroby džínových produktů, vlákny počínaje a finálním produktem konče. Jsme pyšní, že jsme udělali tento velký krok v procesu barvení, jenž je tím, který má na pracovníky a na životní prostředí největší dopad. V této naší cestě, na které nás čeká spousta velkých věcí, budeme pokračovat,“ říká Anna-Karin Dahlberg, manažerka udržitelnosti výroby ve společnosti Lindex.

Lindex Better denim2Lindex Better denim3Téměř 90 procent džínového sortimentu Lindex se barví pomocí 40% roztoku DyStar Indigo Vat, což je nejčistší indigová barva na trhu. To, že používáme 40% roztok DyStar Indigo Vat, je lepší nejen pro pracovníky v našich továrnách, ale i pro životní prostředí. Celý proces barvení má menší ekologický dopad, neboť při něm dochází k nižší spotřebě vody, energií a chemických látek. Indigová barva je v tekutém stavu, což ve výrobě odstraňuje veškerý prach. Celý proces pak probíhá v uzavřeném systému, což do značné míry snižuje kontakt pracovníků v továrně s chemikáliemi.
Více informací se dozvíte na www.lindex.com.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Lindex