ijournal.cz

Navštivte výstavu o Templářích a vyhrajte (nyní) jednu z lahví vína

red Zdroj: Templářské sklepy Čejkovice 20.2.2017 Soutěže

Unikátní výstava o vinařské historii Templářů na Moravě byla prodloužena až do konce letošního roku. Důvodem je mimořádný zájem, který v loňském roce přivedl do legendárních sklepů v Čejkovicích 26 tisíc návštěvníků a udělal z naučné expozice jednu z největších atrakcí celého regionu.

ext_TSC_01_dvur_vinarstvi_Cejkovice

Historie Čejkovic sahá až do hlubin středověku, neboť zde již od 13. století působil Řád templářských rytířů, jehož členové hojně zakládali vinohrady a významně tím ovlivnili podobu zdejší krajiny. Další stavební díla se skrývala pod zemí, kde Templáři vybudovali rozsáhlé vinné sklepy, které patří ke třem nejstarším na Moravě, které jsou ještě funkční. Dnes zraje v dubových sudech 350 tisíc litrů vína vinařského družstva Templářské sklepy Čejkovice.
TSC_konec leta_003_vinohrad Cejkovice

V historické expozici umístěné v působivých sklepních prostorech je k vidění celá řada atrakcí, od největšího stále používaného vinného sudu v Česku, který pojme neuvěřitelných 20 tisíc litrů vína, až po archív lahvových vín. Klenotem je také největší vinná láhev u nás. Ta má objem 200 litrů a je zapsaná v knize českých rekordů. Při komentované prohlídce mají návštěvníci možnost ochutnat vína Templářů a seznámit se také s novodobou historií vinařského družstva, které v loňském roce oslavilo 80. výročí od svého založení.

int_hist sklepeni_TSC_07_vystava 80 let

Na více než šedesáti velkoplošných panelech zasazených do dubových sudů se návštěvníci dozvědí spoustu zajímavostí z první poloviny 20. století a mohou si také trochu povzdychnout při porovnání tehdejších a současných cen vína, neboť v roce 1936 stál litr červeného vína z Moravy pět korun, zatímco litr bílého byl o korunu dražší. Kromě templářských sklepů a unikátní výstavy můžete v Čejkovicích navštívit i původní templářskou tvrz nebo domek, kde vyrůstal náš první prezident T. G. Masaryk.

dav

Komentované prohlídky historického sklepení ze 13. století spojené s degustací vín probíhají na objednání v průběhu celého roku, v letních měsících v pravidelných časech od pondělí do neděle. Více informací najdete na www.templarske-sklepy.cz.

int_hist sklepeni_TSC_11_koje archivni vina

Dříve než vyrazíte do Čejkovic, zapojte se do soutěže o jednu z lahví zlatou medailí oceněných vín. Templářská vína řady Sanctus Victoria si připsala mimořádný úspěch, když se probojovala do prestižní kolekce Salónu vín ročníku 2017. Nejlepších 100 vín je možné od 4. února až do konce roku ochutnat ve stejnojmenné degustační expozici v historickém sklepení valtického zámku.

foto_image_SV_Karel IV_CS_2014TS řada SV Chardonnay 2013
Soutěžní otázka:
Kolik templářských vín bylo letos oceněno?


a) dvě
b) tři
c) pět

Pošlete správnou odpověď na emailovou adresu: redakce@ijournal.cz do 1. března 2017 a vyhrajte lahev vína. Do předmětu uveďte: Soutěž – víno. Nezapomeňte na svou korespondenční adresu pro zaslání (předání) výhry.

Nápovědu naleznete na naší stránce

http://www.ijournal.cz/templari-uspeli-v-prestizni-soutezi-salonu-vin/

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Templářské sklepy Čejkovice