Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Pondělí, 27.Leden 2020
ijournal.cz

Marta Kubišová zpívá pro Gampa

red Zdroj: Se psem mě baví svět 20.9.2019 Knihy
Pozvání na křest knihy Filipa Rožka s názvem Gump – Pes, který naučil lidí žít, jež vznikla v rámci charitativního projektu Se psem mě baví svět na pomoc opuštěným a ohroženým psům. Na akci bude uveden videoklip Protože to nevzdám a stejnojmenná píseň, kterou nazpívala Olga Lounová.

Videoklip

 

Křtu se zúčastní řada známých umělců, kteří celý projekt podporují: Olga Lounová a režisér videoklipu F.A. Brabec, Marta Kubišová, Katarína Knechtová, youtuberka Anna Šulcová, hudební skupina Poetika a další.

 

KDY: ve čtvrtek 26. 9. od 17:30 hodin 

KDE: OC Arkády Pankrác (Na Pankráci 84, Praha 4, 140 00)

Kniha Gump vychází v knihkupectví Dobrovský. Je to opravdu neskutečně krásná kniha plná lidských a psích mouder, ale také plná dobrodružství. Pokud máte rádi knihu Malý princ, tak se zamilujete i do Gumpa…
Gump_obalka_
Pomozte, aby příběh Gumpa neotevřel jen oči, ale i srdce, všem, kteří je před zvířaty mají pořád ještě zavřené. Sdílejte jeho příběh, nebo si také už teď můžete knížku objednat v předprodeji. Část jejího výtěžku poputuje na záchranu psích životů.

video Bára Basiková a David Kraus ve studiu: https://youtu.be/zu7msRtDccw
video Marta Kubišová ve studiu: https://youtu.be/NAxG3M7QdG4

 

MARTA KUBIŠOVÁ spolu s dalšími hvězdami zpívali pro Gumpa

Milovníci zvířat, a to nejen psů, se sešli v Hudebním divadle Karlín, aby natočili exkluzivní klip s názvem Protože to nevzdám. Hlavní hvězdou byla zpěvačka Marta Kubišová.

Pod taktovkou režiséra a kameramana F. A. Brabce (Obecná škola – nominace na Oskara, Bathory, Kytice …) se na pódiu divadla objevila řada předních zpěváků. Marta Kubišová, Petr Kolář, Sebastian, Tereza Mašková, Olga Lounová, Elis Mraz, Denis Bennett. (Earth), kapela Poetika, Anna Šulcová či David Kraus. Všichni se stali součástí projektu Gump, ze kterého vzešla písnička Olgy Lounové Protože to nevzdám. V pátek 30. srpna padla poslední klapka klipu. Křest videoklipu i knihy – GUMP: PES, KTERÝ NAUČIL LIDI ŽÍT, bude 26. září od 16:30 hod. v knihkupectví Dobrovský – Arkády Pankrác.

„Jak bude videoklip vypadat, to jsem měl představu téměř hned. Když jsem si přečetl knížku, už na straně 36, když jsem začal plakat, mě napadla myšlenka, že bych se po deseti letech vrátil na plac a knihu zfilmoval. Gump má tu výhodu, že má svůj vlastní svět, který pozoruje. Najednou jsem viděl, že ten jeho příběh je často bez dialogů, ale odehrává se obrazem. Proto mě láká Gumpa přenést na filmové plátno,“ přiznal režisér a kameraman F. A. Brabec.

Ten si nejdříve přečetl knihu, která právě dala vznik písničce. „Zavolala mi Olinka, která se zeptala, zda bych nechtěl udělat jeden výtvarný klip o pejskách. Začala mi o tom všem vyprávět a přivezla mi i knížku Filipa Rožka s názvem Gump: Pes, který naučil lidi žít. Zaujala mě a já ji přečetl za den. Na čtenáře čeká vyprávění očima toulavého psa Gumpa, do něhož se autor stylizoval. Chtěl jsem se s ním potkat a on přijel a přivezl rovnou skutečného psa Gampa. Víc takových lidí a já jsem rád, že můžu být součástí tak krásné práce, která má přesah a pomáhá,“ dodal.

Za pomoc kolem projektu vděčí i zpěvačka Olga Lounová. „Moc si vážíme podpory všech, kteří příběhu Gumpa pomáhají, protože je na tomhle světě ještě hodně míst, kam musí doletět. Všichni zúčastnění projektu pomáhají bez nároku na honorář,“ říká Olga, která se ujala nejen produkce natáčení, ale je i autorkou textu a hudby. Natáčení videoklipu bylo zajímavé už i tím, že většina účastníků s sebou na pódium vzali i své pejsky nebo dostali pejsky z útulků, kteří čekají na nové páníčky. 

„S nadací Se psem mě baví svět, který celý projekt Gump má pod sebou, jsem už delší dobu v kontaktu. Už několikrát jsme společně tvořili kalendář, knížku. Teď mě oslovili, zda bych nechtěla napsat písničku. Mě se to moc líbilo a tak i já začala oslovovat další lidi, kteří by pak ve videoklipu vystupovali,“ přiznala Olga, která má sama dva pejsky z útulku. 

A jaké to bylo vytvořit píseň na míru, která bude vyprávět příběh zachráněného pejska? „Nebylo to jednoduché. Písničku jsem tvořila dlouho. 14 dní jsem hledala prvotní nápad. Pak jsem se sešla s autorem knihy Gump: Pes, který naučil lidi žít, Filipem Rožkem, který mi přečetl pár úryvků z knihy a text mi najednou šel psát snáz,“ přiznala autorka písně, zpěvačka Olga Lounová.

Při výběrů interpretů neváhala ani na vteřinu. Většina z nich jsou přátele nebo milovníci zvířat. To platí především o legendě české hudby, Martě Kubišové.„Byla první volbou, koho jsme s organizací Se psem mě baví svět oslovili. Ona je symbolem ochrany týraných a opuštěných pejsků a jsem moc šťastná, že na to kývla,“ pochvalovala si Lounová. 

A co na natáčení a pracovní výzvu spojenou s pejsky říkala sama Marta Kubišová? „Už dlouho jsem nezažila tak zábavnou akci. Pejsci i dětský sbor mě tady moc těšil. Škoda, že jsem nemohla vzít svou fenečku, ale ona by se tu bála,“ přiznala Kubišová, kterou prý zvířata provází životem už od pětadvaceti let.

Mimo natočení klipu Protože to nevzdám, který bude mít křest 26. září, chystá zpěvačka i 16. listopadu koncert s Vojtou Dykem. „Moc se na to těším. Také jsme nazpívali novou verzi Modlitby pro Martu, kterou nahrál a zaranžoval Petr Malásek, která se objeví v polovině září“ řekla o svých plánech.

Celý projekt se nazývá „GUMP – PROTOŽE TO NEVZDÁM“ a je spoluorganizován společností Se psem mě baví svět. Jde o charitativní záležitost, jejíž výtěžek se použije na záchranu opuštěných psů v útulcích. Gump je skutečný zachráněný pes, kterého týral jeho předchozí majitel. Nadační fond chce nyní prostřednictvím knihy Gump a dalších produktů se jménem Gump, které budou dále pomáhat organizacím a útulkům. 

Marta Kubisova

CO O PROJEKTU ŘEKLI DALŠÍ ÚČINKUJÍCÍ?

PETR KOLÁŘ, zpěvák:

„Já sám mám psa z útulku. Jmenuje se Bejky.  Teď mu bude pět let, máme ho do malička, štěňata byly tři a našly se někde u Buštěhradu u potoka zavázané v pytli. Přečetl jsem si inzerát na internetu, tak jsem si pro to jedno štěně jel. Sám léta podporuji zvířata a stal jsem se patronem Anidef, z.s. útulku pro opuštěná a týraná zvířata.

DAVID KRAUS, zpěvák: 

„Jsem pejskař a spolupracuji s nadací Se psem mě baví svět, už delší dobu. Knížka i videoklip se moc povedly, tak jsem rád, že toho můžu být součástí a sám nějak maličko přispět. Nedovedu si představit život bez psů. Nedávno mi zemřel Hugo, proto jsem si teď pořídil nového pejska, Evelínu, abych nebyl sám.“

SEBASTIAN, zpěvák

„Já mám asi patnáct let psa a pak mám dvě kočky. Znám se dobře s Filipem Rožkem i s Olgou Lounovou a jejich projek se mi moc líbil. Nikdy jsem se ničeho takového neúčastnil a říkal jsem si, že jestli můžu nějak pomoci, tak je to právě teď.“ 

TEREZA MAŠKOVÁ, zpěvačka

„Když mi Olinka poprvé říkala o tomto nápadu, tak jsem ani nepochybovala, že by to mělo být blbé. Hlavně ta písnička je krásná. Já mám doma dva pejsky, dvě čivavy, ke kterým mám tak obrovský vztah, že je doopravdy zbožňuji. Jsou to takové moje dětičky. Vůbec nechápu myšlení lidí, kteří ubližují zvířatům.

ELIZ MRÁZ, zpěvačka 

„Olí mi začala vyprávět o tom, že začala podporovat jeden projekt, který je na ochranu pejsků z pejskařských domů. Jelikož i já mám pejska, jmenuje se Amy Winehousová a je to shiba, tak je mi to téma dost blízké. Byla jsem úplně u těch začátků kdy to všechno vznikalo. Doufám, že ta písnička každého chytne za srdce, tak jako mě.“

OLGA LOUNOVÁ, zpěvačka a autorka textu i hudby písně Gump – Protože to nevzdám

„Pro mě byl tento projekt, písnička velkou výzvou. Doufám, že se bude lidem líbit a pejskům to třeba přinese nové domovy. Jsem ráda, že se zapojilo tolik úžasných lidí, které jsme oslovili. Jsem všem vděčná.“

FILIP ROŽEK, autor knihy Gump: Pes, který naučil lidi žít 

„V roce 2016 jsem s přáteli založil organizaci Se psem mě baví svět, která pomáhá týraným a opuštěným psům najít svoje štěstí na Zemi. Tím vším co děláme, ve mě vznikaly myšlenky, které v jeden okamžik dostaly směr a já začal psát knížku. Pak jsem se dostal k záchraně jednoho pejska, který se jmenoval Gump a ucítil jsem, že to je on. Ten příběh se psal sám. 26. září bude mít kniha v OC Arkády Pankrác v nakladatelství Dobrovský křest a představíme zde i videoklip. Jsem rád, že se videoklipu ujal F.A. Brabec, kterého si nesmírně vážím a celý ho vytvořila Olga Lounová. Už jsme spolu dělali v minulosti a spolupráce s ní je moc fajn.“

Filip_Rozek

VERONIKA HÁJKOVÁ, členka organizace Se psem mě baví svět

„V roce 2012 jsem vydala svou první knihu, která nese název Pes ve městě a dělala jsem i scénáře pořadu Chcete mě. Knížka se nám zdála málo, tak k ní vznikla ještě písnička Protože to nevzdám. Příběh je nejen o pejscích, kteří to nevzdali, ale i o nás, že těm pejskům hledáme nové domovy a když to jednou nevyjde, tak to děláme dál a dál.

 Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Se psem mě baví svět